Handel z przemytu to przychód. Jak cię złapią żona odda pieniądze z benefitów.

Nakaz zwrotu więcej niż £56 tysięcy dla przemytnika narkotyków w samolotach i żony .

Przypadek ten miał miejsce w dzielnicy w Manchester. Mąż i żona zostali skazani za handel narkotykami i oszustwa związane z zasiłkami – benefitami. Teraz dostali nakaz spłaty więcej niż £56 tysięcy.

Michael Daly, (47), pochodzący z Hatchett Road, Wythenshawe , oraz jego żona Julie Daly, (45), , zostali skazani w czerwcu w sądzie Minshull Street Crown Court.

Daly był zatrudniony przez prywatną firmę, jako monter dywanów oraz sprzątający samoloty na lotnisku w Manchesterze. Nadużył on jednak swojej pozycji poprzez przemyt do kraju narkotyków ukrywanych w samolotach. Śledczy uważają iż Daly wyciągał ukryte narkotyki z samolotu.

Jego żona odmówiła jakiegokolwiek udziału w przemycie narkotyków, ale została uznana za winną oszustw polegających na bezprawnym pobieraniu zasiłków z Departamentu Pracy i Emerytur – Department of Work and Pension.

Daly przyznał się do spisku dostarczania narkotyków i prania brudnych pieniędzy. Został on skazany na cztery lata i cztery miesiące więzienia, a jego żona otrzymała wyrok w zawieszeniu, po tym jak przyznała się do pobierania zasiłków, tzw.benefitów.

Po kolejnej rozprawie w piątek, para otrzymała nakaz zwrotu gotówki na podstawie the Proceeds of Crime Act lub perspektywę dłuższego wyroku więzienia.

Michael Daly został zobowiązany do zwrotu £23,500 w ciągu trzech miesięcy lub przedłużenia pobytu w więzieniu o kolejne 12 miesięcy.

Z kolei Julie Daly została zobowiązana do zwrotu  £33,571.45 w terminie również trzech miesięcy lub otrzymania 12 miesięcy więzienia.

Badacz finansowy Keith Graham z wydziału poważnych przestępstw w Greater Manchester Police, powiedział:

Przypadek ten pokazuje, że Greater Manchester Police nie kończy działań, kiedy sprawa karna zamyka się w sądzie. Jeśli sprzedajesz alkohol, papierosy lub narkotyki nielegalnie tak czy inaczej jest to twój przychód. Jeśli go nie zgłaszasz do swoich zarobków pobierasz nielegalnie benefity dlatego będziemy ścigać i żądać oddanie pobieranych benefitów.

Wniosek – jeśli ty lub ktoś z twojej rodziny dorabia na zasadzie sprzedaży papierosów, alkoholu lub innych rzeczy a pobieracie benefity niestety benefity będą do zwrotu w przypadku wpadki. Sprzedaż nielegalna też jest przychodem. Przypadek ten pokazuję że Sądy w Wielkiej Brytanii i Policja zmienia formę walki z nieuczciwym handlem, który uderza w budżet całego kraju.

Barbara S

 

29 listopada 2015
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

1 komentarzy
  1. Panie „Barbara S.” (skazana w Polsce, że ukrywa nazwisko?) niech się nauczy pisać po polsku. To żenujące.

Komentowanie jest wyłączone.