Gwarancje dla Polaków na 8 lat na wyspach co potem

Gwarancje dla Polaków na 8 lat na wyspach co potem.

 

Wczoraj pani Premier May napisała list do emigrantów w tym też Polaków na terenie Wielkiej Brytanii.

Premier May obiecała, że wszyscy emigranci z Unii Europejskiej mogą zostać , będą musieli się zarejestrować się na stronie i zapłacić 72.50 funta. Będzie to musiał zrobić każdy.

Premier obiecała że Polacy i emigranci będą mogli ściągać do Wielkiej Brytanii swoje rodziny.

Pani Premier powiedziała że na gwarancjami emigrantów przez 8 lat będzie stał Sąd w Strasburgu. O co chodzi.

Obecnie jeśli jakiś urząd odbierze ci zasiłki lub zatrzyma i będzie chciał ukarać albo żądać zapłaty za jakieś leczenie możesz wsiąść adwokata lub dostać adwokata z urzędu i powołać sie na przepisy ustanowione przez Sąd w Strasburgu.

Ale co po 8 latach ?

Ale co gdy już minie 8 lat i decyzję o przyznawaniu zasiłków, pozwoleń na pracę będzie już miał Rząd w Londynie i Sądy w Londynie ?

Czy gwarancje te gwarantowane będą przez inne Rządy w Londynie, czy można zmienić te gwarancje w okresie tych 8 lat jeśli Rządy się zmienia, za 5 lat nowe wybory ?

Czy są jakieś wymagania rejestracji czyli np. ktoś był na bezrobociu np. 6 miesięcy może się zarejestrować ale nie dostanie pozwolenia? Jakie są wymagania dostania pozytywnej rejestracji?

Czy opłata 72.50 funtów dotyczy jednej osoby z rodziny czy wszystkich jesli tak dla 4-5 rodziny będzie to duża suma, nie mówiąc o babciach i dziadkach które mieszkają na wyspach z Polskimi rodzinami ?

Pytań wiele…

Konrad W

Wczorajszy news na temat listy pani May do Polaków.

Hurra,za 72 funty wszyscy Polacy zostają po Brexit. List pani May

 

LIST SZYDŁO DO POLAKÓW I EMIGRANTÓW

In her letter, In her letter, she told EU citizens their rights would be written into UK law through a Withdrawal Agreement and Implementation Bill

 

Konrad W

12 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii