Gwarancje dla emigrantów z UE nawet bez umowy UK z UE

Gwarancje dla emigrantów z UE nawet bez umowy UK z UE

 

Obywatele UE mieszkający w Wielkiej Brytanii będą mogli uzyskać prawo do pobytu, jeśli bedzie Brexit „bez umowy” – jest to w ofercie Teresy May, aby ubiegać się o „moralne wyżyny”  czyli inne niż w Brukseli.

Premier chce zezwolić emigrantom na NHS i ubiegać się o świadczenia.

Oferta premiera będzie obowiązywała niezależnie od tego, czy imigrantom z Wielkiej Brytanii w UE przysługują te same prawa.

Wniosek zostanie opublikowany w pierwszym wydaniu 80 artykułów, które zostaną opublikowane w czwartek, przedstawiając plany awaryjne dotyczące Brexitu bez podziału na różne sektory.
Polityk Brexiteer  z Partii Konserwatywnej Jacob-Rees Mogg, który powiedział The Times:

„Zawsze uważałem, że powinniśmy przedstawić jednostronną ofertę w tej dziedzinie.

 

„Imigranci z UE przybyli tu legalnie, a Wielka Brytania nie jest rodzajem ustawodawstwa retrospektywnego. 

„Powinny mieć zasadniczo takie same prawa jak obywatele brytyjscy – nie lepiej ani gorzej”.

Ale były minister Brexit David twierdził, że jest to wzajemność.

Powiedział: „Mamy dużą liczbę Brytyjczyków w UE i ich interesy muszą zostać odzwierciedlone.

„Musimy opiekować się naszymi ludźmi”.

WNIOSEK:

Oznacza to że nawet jesli nie dojdzie do umowy pomiedzy UK i UE na temat spraw gospodarczych po Brexit a nie dojdzie  –  to emigrancji z Ue w tym Polacy beda mogli dalej pobierac zasiłki na rodziny i pracowac, oczywiscie beda musieli sie zarejestrowac w systemie i przejsc weryfikacje. ”

UE nie moze zgodzić sie ani na swobodny handel z UK gdyz wtedy firmy z UK beda mogly bardzo tanio kupic towary w chinach, w Indiach, Pakistanie czy Turcji i pod naklejkami UK sprzedać je na rynek Unijny co zabije produkcje,  ani nie moze lekko potraktowac UK gdyz wtedy inny kraje w Europie powiedzą wyjdzmy  z UE jak UK gdyz maja lepiej niż będąc z UE.

Dlatego będą cła na towary z UE , Bruksela spróbuje ukarać Wielką Brytanie ale czy sie jej uda cóz …zobaczymy jednak jesli UK wyjdzie z UE i polepszy sie jej, na 100% z UE wychodza Włosi a pózniej Grecja gdyz mają dostęp do wód i rozbudowane porty wiec beda mogły ominąć strefe Schengen jaka jest w UE i nie dotyczy państw z poza UE.

TO UE musi nałożyć cła a nie UK.

DLatego umowy pomiedzy UE i UK nie bedzie, widac jednak że system rejestracji dla emigrantów bedzie działał – to pokazuje rozsądek Rządu w Londynie , natomiast Liberalna Bruksela nie ma zamiaru dawać gwarancji dla Brytyjczyków w Europie… I kto tutaj ma rozsądne podejście widać na dłoni.

Konrad W

 

20 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *