Gwałt w Manchester i w Londynie. Seryjni gwałciciele z Litwy i Rumunii

Gwałt w Manchester i w Londynie. Seryjni gwałciciele z Litwy i Rumunii

 

„Seryjny gwałciciele, którzy nigdy nie powinni być w tych kraju”

Odważna Sharon Jones, ofiara brutalnego gwałtu, zrzekła się prawa do anonimowości, żądając, dlaczego skazany seryjny gwałciciel Vasile Nastase został wpuszczony do Wielkiej Brytanii,

42-letnia Sharon Jones została poddana dwugodzinnemu atakowi seksualnemu.

Vasile Nastase’a lat 49  pomimo skazania na 16 lat więzienia w swoim rodzinnym kraju wjechał do Uk i znalazł pracę w fabryce. 

Sharon była  klubie w Leigh koło Manchester, dwa dni przed swoimi 42 urodzinami. Później szła sama do domu, kiedy złapał ją na ulicy i zmusił do wejścia do domu, w którym mieszkał. Sharon powiedziała: „Udało mu się zabrać mnie do swojego zaplecza i pchnął mnie na kanapę. Złapał mnie za spodnie i zerwał.  „Następnie zgwałcił mnie od tyłu. Położył ręce na moim ciele i myślałem, że mnie udusi. „Śmiał się i mamrotał w swoim własnym języku, uśmiechając się i chichocząc. Wydawało się, że czerpie przyjemność z mojego przerażenia..

 Sharon mówi, że była pewna, że ​​brutal by ją zabił, gdyby nie wykorzystała swoich umiejętności jako pracownika socjalnego, aby przekonać go, by pozwolił jej odejść. „Błagałem, jakbym nigdy nie błagał nikogo przez całe życie. Wskazał tylko drzwi i powiedział „idź”.

 Nastase został aresztowany, ale Sharon była przerażona, gdy został zwolniony za kaucją, aby wrócić do swojego domu w Leigh, zaledwie 400 metrów od jej własnego domu. Okazało się, że napastnik został skazany na sześć lat więzienia w Rumunii w 1993 roku za bicie i zgwałcenie kobiety oraz dziesięć lat w 2009 roku za drugi gwałt. Po lewej Vasile Nastase’a po prawej ofiara.

.Przez miesiące po ataku Sharon miała koszmary i zastanawiała się, czy zarazi się wirusem HIV, wirusem, który może prowadzić do AIDS. Sędzia sądu koronnego w Bolton skazał Nastase na co najmniej dziesięć lat w sierpniu, twierdząc, że stanowi poważne zagrożenie dla innych.

Kolejny atak w Londynie.

Arnis Zalkalns rzucił się na Alice Gross, 14 lat, gdy szła blisko swojego domu w Hanwell w zachodnim Londynie
Łotewski budowniczy Arnis Zalkalns 41 lat rzucił się na Alice Gross która miała 14 lat, gdy szła kanałem Grand Union w pobliżu swojego domu w Hanwell w zachodnim Londynie.

Dziewczyna została wykorzystana i zamordowana.

Zalkalns z Łotwy wkroczył do Wielkiej Brytanii w 2007 roku, mimo że został zwolniony zaledwie dwa lata wcześniej z 12 lat więzienia za zamordowanie swojej łotewskiej żony.

W zeszłym miesiącu ujawniono, że podwójnemu mordercy z Albanii pozwolono dwukrotnie wjechać się do Wielkiej Brytanii i mieszkać tu przez 13 lat, mimo że został uznany za jednego z najbardziej poszukiwanych  przez Policję w Unii i w Uk.

Od 2010 roku ponad 50 000 skazanych przestepców z krajów z UE wjechało na wyspy którzy zostali pózniej deportowani.

photos/sundaytimes

Konrad w

 

 

 

 

17 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *