Angelika Kluk gwałt księdza 40 razy, morderstwo w kościele Glasgow. Felieton

Gwałt księdza 40 razy Angeliki Kluk i morderstwo w kościele Glasgow.

Wielki sukces Policji i seryjny morderca- felieton

 

Rzymskokatolicki ksiądz został oskarżony o gwałcenie uczennicy do 40 razy w ciągu dwóch lat.

Ksiądz Gerry Nugent  przyznał się do procesu morderstwa, że ​​uprawiał seks ze studentką Angeliką Kluk, ofiarą seryjnego mordercy Petera Tobina.

Ks. Nugent był kapłanem w kościele św. Patryka w Anderston w Glasgow. 

BBC rozmawiało z 51-letnią kobietą, którą nazywamy Teresą, która powiedziała, że ​​ks. Nugent wielokrotnie ją gwałcił, gdy miała 13 lat. Żąda odszkodowania od Kościoła katolickiego. Teresa dodała: „W końcu, około moich 13 urodzin, zgwałcił mnie i robił to regularnie przez dwa lata.

Teresa twierdziła, że ​​ks. Nugent, który często był pod wpływem alkoholu, najpierw zgwałcił ją w mieszkaniu, w którym mieszkała z babcią. Twierdziła również, że napadnie ją seksualnie na klatce schodowej budynku.  Zapytana, ile razy to się zdarzyło, Teresa odpowiedziała: „Rzeczywisty gwałt? „Myślę, że gdzieś w okolicach 30 i 40 razy ogółem”. Mniej więcej w tym czasie odkryła, że ​​nie była jedyną rzekomą ofiarą ks. Nugenta. W 2015 roku zwróciła się do Kościoła katolickiego o swoje doświadczenia. Theresa powiedziała, że ​​poznała personel ochronny w Archidiecezji Glasgow i abp Philipa Tartaglię, któremu podziękowała za jego publiczne przeprosiny. Twierdziła jednak, że „okiennice opadły” po tym, jak zagroziła postępowaniem sądowym.

Ksiądz. Nugent trafił na pierwsze strony gazet we wrześniu 2006 roku po tym, jak okaleczone ciało 23-letniej Angeliki Kluk znaleziono pod deskami kościoła św. Patryka w Glasgow w dzielnicy Anderston.

Seryjny zabójca Peter Tobin pracował tam jako złota rączka kościoła, Tobin został ostatecznie skazany za morderstwo, ale podczas procesu ks. Nugent przyznał, że był w związku seksualnym z Angeliką.

W końcu zniesiono długoletni okres, który uniemożliwiał ofiarom wykorzystywania w dzieciństwie staranie się o postępowanie cywilne.

Poniżej  ksiądz katolicki Gerry Nugent

 

 

father gerry

SERYJNY MORDERCA W KOSCIELE KATOLICKIM

Jak dochodzenie w sprawie morderstwa POLKI  rozwikłało seryjnego zabójcę
David Swindle zbadał sprawę morderstwa Angeliki Kluk i rozwiązał dwa inne morderstwa

W 2006 roku 23-letnia polska studentka Angelika Kluk została zgwałcona i zamordowana, a jej ciało ukryte pod deskami podłogowymi w podziemnej komnacie w kościele w Glasgow. Angelika pracowała jako sprzątaczka w kościele rzymskokatolickim św. Patryka w Anderston, aby sfinansować swoje studia; studiowała skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim.

Starszy oficer śledczy David Swindle prowadził śledztwo i po zidentyfikowaniu Tobina jako sprawcy miał wrażenie, że wcześniej już zabił także. Jego przeczucie skłoniło do uruchomienia „Operacji Anagram”, by zagłębić się w przeszłość Tobina i doprowadziło do ostatecznego odkrycia szczątków dwóch nastolatnich kobiet.

Przeprowadzając śledztwo w sprawie Cosmopolitan, Swindle wyjaśnił, w jaki sposób ekspert  musiał wejść pod deski kościoła, w którym znaleziono ciało Angeliki 29 września 2006 r.

Ale Policja nie ruszyła ciała POLKI spod desek podłogi kościoła dlaczego wyjasnia dektetyw:

„Policjantka musiała zejść pod ofiarą w małym włazie pod kościołem” – powiedział detektyw. „Carol poradziła, aby nie przenosić ciała Angeliki, ponieważ gdybyśmy ją przenieśli – została dźgnięta w górną część ciała, a w dolnej części znajdowało się nasienie – płyny ustrojowe mogłyby zostać zniszczone i stracilibyśmy potencjalne dowody gwałtu. ”

Będąc ostatnią osobą, która widziała Angelikę żywą, Tobin szybko stał się głównym podejrzanym – a otaczające go podejrzenia nasiliły się, gdy zniknął z Glasgow. Został ostatecznie aresztowany w Londynie wkrótce po znalezieniu Angeliki, a śledczy Swindle miał silne przeczucie, że nie było to jedyne morderstwo, które popełnił z powodu tego, jak „metodyczny” był jego czyn.

„Co się stało z Angeliką; gwałtowność odniesionych ran, to, że jej ciało zostało zapieczętowane pod kościołem, oraz fakt, że Tobin został po tym dalej w kościle, i posprzatał… Położył ciało Angeliki z torbą zawierający nóż i zakrwawione przedmioty pod deskami podłogowymi,

Policjantka Carolina która badała szczątki Polki Angeliki Kruk

Carol Weston

Detektyw – „Założyłem Operację Anagram, aby go profilować. Ale nie chciałem, żeby media wiedziały, że patrzymy na Tobina jako seryjnego zabójcę, ponieważ gdyby dostało się to do domeny publicznej przed procesem Angeliki, byłoby to [szkodliwe do sprawy]. ”

Miesiąc później, w ramach Operacji Anagram, stary dom Tobina w Bathgate został przeszukany w związku ze zniknięciem 15-letniej Vicky Hamilton. Vicky zniknęła.  Dochodzenie doprowadziło następnie do kryminalistycznego przeszukania domu w Southsea, Hampshire. Szczątki Vicky Hamilton znaleziono w ogrodzie na tyłach domu. Miesiąc później w tym samym ogrodzie znaleziono także szczątki zaginionej 18-letniej studentki Diny McNichol po podróży autostopem z festiwalu muzycznego w Liphook.

Po miesięcznym procesie w listopadzie 2008 roku Tobin został skazany za zabójstwo Hamiltona 2 grudnia 2008 r. W następnym roku w grudniu 2009 r. Tobin został uznany za winnego zabójstwa McNicola. Po sześciotygodniowym procesie, w maju 2007 r., Tobin został uznany winnym gwałtu i morderstwa Angeliki i skazany na dożywocie.

Swindle uważa, że ​​to możliwe, że Tobin mógł popełnić więcej przestępstw. Tobin znał wiele osób i był postrzegany jako „Pan Miły Facet”. Wszyscy opisywali go jako czarującego.„Tobin mógł popełnić inne przestępstwa, o których nie wiemy, ponieważ atakował ludzi którzy odwiedzał kościoły w całej Wielkiej Brytanii, hostele. 

Poniżej Karolina Kruk i Tobin seryjny morderca w kościele Katolickim

Ciało Polski znalezione pod podłogą Kościoła.

The body was found under the floorboards in a room at the church

 

Całą sprawę opisało BBC.

https://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-glasgow-west-44459017

https://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-24430345

Monika W

 

11 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *