Grypa Aussie szaleje w Liverpool i na południu Anglii.

Grypa Aussie szaleje w Liverpool i na południu Anglii.

 

W Liverpool wystąpił wyjątkowo wysoki poziom grypy, co ma przełożenie na rosnącą presje na NHS w ostatnich tygodniach.

Jeden szczep grypy, znany jako H3N2, wzbudził szczególne zaniepokojenie ponieważ w Australii doszło do poważnego wybuchu pod koniec zeszłego roku tego rodzaju grypy.

Mapa Flusurvey, stworzona przez Public Health England ujawnia, że ​​niektóre obszary na Merseyside wokół Liverpool są teraz hotspotami grypy. Większość dzielnic St Helens, Runcorn, Widnes i Warrington ma obecnie „bardzo wysoki” poziom grypy.

Grypa również krąży w Liverpoolu, Wirral i Seftonie, a szpital królewski w Liverpool donosi o rosnącej liczbie pacjentów z wirusem.

Szefowie szpitali zostali zmuszeni do anulowania wielu operacji w trybie pilnym w tym miesiącu, częściowo w wyniku dużej liczby pacjentów cierpiących na grypę, w tym szczepu H3N2.
Doradzali pacjentom przyjmowanie środków przeciwbólowych, odpoczynek i picie dużej ilości wody, ponieważ objawy zwykle ustępują samoistnie.

Objawy grypy, w tym „australijskiego” szczepu, obejmują gorączkę, bóle, wyczerpanie, suchy kaszel, bóle głowy, ból gardła, biegunkę, nudności, wymioty i kłopoty ze snem.

Oto mapa Flusurvey opublikowana przez Public Health England i London School of Hygiene i Tropical Medicine pokazuje zgłoszone poziomy chorób grypopodobnych, z niebieskimi obszarami nie wykazującymi żadnych przypadków i czerwonymi obszarami bardzo wysokimi poziomamiKonrad W

4 stycznia 2018