Grupa „leave” do Premier May, wyjście z Unii jak najszybciej

Wielka Brytania

Grupa leave do May, wyjście z Unii jak najszybciej

Rośnie presja na Premier Wielkiej Brytanii  May.

Po ataku w mediach lidera partii UKIP , że Londyn spowalnia wyjście z Unii Europejskiej teraz przystąpiła grupa „Leave”.

Grupa Leave UK to grupa polityków i ludzi, którzy zaangażowani byli podczas kampanii referendalnej po stronie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W liście skierowanych do Premier Wielkiej Brytanii wezwano aby wykluczyć przejściową ofertę Brexit i zapewnić całkowite wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w ciągu dwóch lat .

Wyjście z Unii Europejskiej ma być klarowne  i szybkie.

Wielka Brytanii ma wycofać się  ze wspólnego rynku, unii celnej i wspólnej polityki rolnej i rybołówstwa.

Grupy nacisku, która wyłoniła się z kampanii „Leave EU ” podczas referendum w UE, przekazała że  byłoby to niedopuszczalne aby Wielka Brytania miała okres przejściowy opuszczenia Unii Europejskiej. Wymagałoby to przez Wielką Brytanię  przestrzegania swobody przemieszczania się osób za pracą i zasiłkami nadal podlegającą pod Europejski Trybunału Sprawiedliwości.

Ponadto twierdzą  że Unia Europejska jest znana z niezdolności do zabezpieczenia umów handlowych w rozsądny terminie i Wielkiej Brytanii musi być przygotowana do bezpiecznych umów handlowych z resztą świata, jeśli UE nie zgodzi się na  transakcję w naszym terminie.

Trzeba pamiętać że Grupa Leave zrzesza polityków opozycji jak i partii rządzącej co może mieć wpływ na działania Rządu w Londynie w kwestii dotrzymania Brexitu.

Co czytamy:

The UK must leave the EU within two years of triggering Article 50,” Richard Tice and John Longworth, the co-chairmen of the organisation, wrote in a letter to the prime minister setting out their principles for the talks ahead. „There must be no transitional deal on the key issues.”

„The EU is renowned for its inability to secure trade deals within a sensible timeframe and the UK must be prepared to walk away and secure trade deals with the rest of the world if the EU fails to agree a deal in this timeframe.”

Campaign group Leave Means Leave said a „clean, swift” exit should be among the PM’s red lines for upcoming talks. It also said the UK must withdraw from the single market, customs union and common farming and fisheries policies.

Konrad W

31 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka