Grudzień 2020 nowa data Brexitu, nie wszyscy zostaną

Grudzień 2020 nowa data Brexitu,nie wszyscy zostaną

 

Media donoszą że Theresa May jest gotowa zaakceptować żądania UE, aby jakakolwiek zmiana w kraju w Brexicie zakończyła się 31 grudnia 2020 roku.

Okres przejściowy od daty Brexit ma skończyć się w grudniu 2020 roku.

Co podczas okresu przejściowego:

Podczas przejścia Wielka Brytania będzie nadal akceptować zasady dotyczące jednolitego rynku i unii celnej w UE.

Theresa May przygotowuje się do przyjęcia unijnych żądań, ale okres przejściowy zakończyć trzy miesiące wcześniej.

Rząd pani May zakładał na początku że faza przejściowa Brexitu potrwa co najmniej dwa lata od daty oficjalnego opuszczenia UE przez Wielką Brytanię w marcu 2019 r czyli do marca 2021 roku.,a niektóre raporty sugerowały, że Wielka Brytania dążyła do przejścia na okres do trzech lat.

Jednak rząd jest obecnie podobno gotowy do zakończenia transformacji w dniu 31 grudnia 2020 roku

Główny negocjator UE, Michel Barnier, powiedział w grudniu, że każda przemiana Brexitu będzie „krótka i konkretna”.Dodał  że Theresa May odniosła się do maksymalnie dwóch lat a nasze stanowisko, stanowisko Komisji Europejskiej, brzmi logicznie, do 31 grudnia 2020 r., ponieważ jest to okres obowiązywania obecnych wieloletnich ram finansowych.

Zostało to potwierdzone w wytycznych negocjacyjnych UE opublikowanych pod koniec ubiegłego miesiąca.

Nowa oś czasu oznacza, że ​​Wielka Brytania będzie miała zaledwie 21 miesięcy od daty, w której Brexit formalnie odbędzie się w marcu 2019 r., by dostosować się do wszelkich nowych ustaleń po Brexicie.Negocjacje dotyczące warunków umowy przejściowej Brexit rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Wielka Brytania wstępnie zaakceptowała żądania UE, że Wielka Brytania będzie nadal płacić do budżetu UE, a także przestrzegać zasad jednolitego rynku i unii celnej UE w fazie przejściowej.

Migranci z UE będą również mogli nadal przenosić się do Wielkiej Brytanii ale….Jednak Rząd Premier MAY dąży do wynegocjowania umowy, zgodnie z którą przyjazd po 29 marca 2019 roku będzie miał mniejsze prawa do osiedlenia się w Wielkiej Brytanii niż osoby, które przybyły przed tą datą.

Chcesz przyjechać się osiedlić na wyspy masz jeszcze 2 lata dlatego jeszcze z milion ludzi opuści Polskę i zostaną tylko posłowie PIS i PO ciekawe czy pójda do pracy do fabryk za 2000 złotych.

Konrad W

13 lutego 2018