Groził Polskim rodzinom śmiercią, Cheltenham

Groził Polskim rodzinom śmiercią, Cheltenham

 

Ten rasistowski mężczyzna terroryzował swoich polskich sąsiadów.

Dwudziestoczteroletni mężczyzna z Cheltenham, który terroryzował rodziny polskie, z rasowymi nadużyciami i zagrożeniami, został uwięziony na rok.

Ryan Gobey, z tarasu Nailsworth, zagroził swoim polskim sąsiadom groźbom śmierci.

Sąd usłyszał na rozprawie, że zachowanie wobec Polskiej rodziny spowodowało wyraźną zmianę ich młodego syna, który dawniej był szczęśliwym i zdrowym dzieckiem, ale teraz staje się niekomunikatywny.

Na początku stycznia Gobey mieszkał na Carter Road w Cheltenham, ze swoim partnerem. Polska rodzina mieszkała w chatce powyżej. Pod koniec grudnia partner Gobey zapukał do frontowych drzwi Polskiej rodziny, skarżąc się na hałas z mieszkania. Pan Golejewski powiedział, że będzie starał się być ciszej, ale z rocznym synem nie było to łatwe.

Następnego ranka o 7.45 rano Gobey wrócił do drzwi wejściowych Golejewskiego, krzycząc: „Zamierzam cię zabijać, ty polska c ***”.
„W tym czasie liczba incydentów wzrosła, a pan Golejewski wezwał policję. Godzinę później Gobey zaczął walcować na suficie.”

Polak powiedział, że wraz ze swoją rodziną poczuł się „bardzo zdenerwowany” zachowaniem Gobeya i zmuszony opuścić dom. „Nadal żyjemy w stałym strachu”, stwierdził. „Lęk polega na tym, że nas znajdzie i zrani nas, gdyż zagroził nam, mówiąc, że nas zabije.Uważam, że agresja jego wywarła bardzo na psychikę naszego syna.

Został skazany na rok wiezienia.

Konrad W

 

12 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime