Gołębiowski kierowca autobusu fotografował dziewczynki w Stirling

Gołębiowski kierowca autobusu fotografował dziewczynki w Stirling

 

Kierowca autobusu fotografował uczennice w Stirling i twierdził, że chce pokazać żonie ich mundurki szkolne.

Polski kierowca autobusu, który potajemnie fotografował kobiety i uczennice, zwracając szczególną uwagę na ich piersi i pośladki, został dziś wyśmiany, po tym jak tłumaczył swoje zachowanie tym, że chciał pokazać swojej żonie, jakie mundurki szkolne noszą szkockie dziewczęta.

Grzegorz Gołębiowski fotografował kobiety i dziewczynki na kampusie uniwersyteckim w Stirling, na dworcu autobusowym w Stirling i na ulicach.

W ciągu 17 miesięcy zgromadził w sumie 3566 zdjęć 40 kobiet w wieku od nastolatek do 30-latek, koncentrując się na ich piersiach, pośladkach, nogach i okolicach narządów płciowych, dowiedział się Stirling Sheriff Court.

Został złapany w centrum handlowym Thistle Marches, w pobliżu dworca autobusowego w Stirling, podczas przerwy popołudniowej i potajemnego filmowania grupy uczennic za pomocą telefonu komórkowego.

Przechodzień zauważył, że mężczyzna zachowywał się podejrzanie, ubrany w kurtkę odblaskową i torbę First Bus.

Kupujący podążył za nim z powrotem na dworzec autobusowy i zgłosił incydent kierownikowi dworca autobusowego. Policja została wezwana, pojechała do jego domu i zajęła jego telefon. Gołębiowski, lat 59, z Polmaise Avenue, St Ninians, Stirling przyznał się do oskarżenia o zakłócanie porządku publicznego poprzez filmowanie i fotografowanie kobiet, których tożsamości pozostają nieznane, bez ich wiedzy i zgody.

Szeryf William Gilchrist wyznaczył kaucję na14 czerwca, na rozprawę dowodową, czy powinien zostać wpisany do rejestru przestępców seksualnych.

Grozi mu tez więzienie. Gołębiowski nie pracuje już dla First Bus.

Katarzyna Cz.

13 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja