Globalna Brytania co to oznacza.

Globalna Brytania co to oznacza.

 

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej .

Jak powiedziała Premier May Rząd z Londynu zbuduje tzn. Global Brytania. Co to oznacza.

Chodzi o to iż Rząd chce zbudować światową Brytanię, która nie będzie należała już do nikogo tylko do Brytyjczyków i obejmie cały świat.

Wielka Brytania będzie  wielkim, globalnym, handlowym narodem – jednym z największych gospodarek świata, o silnych i owocnych relacjach z krajami na całym świecie to mówiła pani Premier May.

Plan rządu dla Wielkiej Brytanii w budowanie Global Brytanii:

1. Odzyskanie swojego prawa tzn. prawo Unijne nie będzie już nadrzędne nad prawem tworzonym w Wielkiej Brytanii. – jest to potrzebne aby już nikt nie mógł decydować co ma być robione z Brukseli. Teraz ostatnim odwołaniem będzie Sąd Najwyższy na wyspach. Pozwoli to Brytanii na podpisywanie swoich umów z krajami całego świata , obecnie Londyn był blokowany przez prawo Unijne.

2. Wyjście z UE oraz negocjacje jak najlepszej umowy z UE. Jeśli nie będzie najlepsza jaką się po prostu da.

3. Po wyjściu Brytania podpisze umowy handlowe bez ceł z krajami innymi poza Unią Europejską. Kraj będzie handlował na podstawie umowy światowej o wolnym handlu. Spowoduje to iż przypłyną tutaj owoce z Izraela, z USA, kurczaki z USA, mięso z Turcji, z Afryki, z Indii czy Pakistau generalnie z całego świata. Te produkty gdy już rozkręci się flota morska będą tanie na wyspach a produkty z UE będą drogie.

4. Wielka Brytania odzyska kontrole nad granicą. Chodzi o to iż do tej pory Bruksela mówiła kto może i na jakich warunkach wjeżdżać na wyspy teraz się to zmieni. To Rząd z Londynu będzie sam uchwalał swoje wymagania emigracyjne dla ludzi z całego świata.

5. Nałoży cła na produkty z Unii Europejskiej, która musi nałożyć na cła Brytyjskie. Ktoś zapyta dlaczego musi. Odpowiedz bardzo prosta ponieważ towary jakie przypłyną do Global Brytania bez ceł z Azji, z Indii, Pakistanu i z Turcji i Afryki będą tak tanie iż firmy Brytyjskie mogłyby je dalej sprzedawać do Europy co zniszczyło by produkcje w tych krajach tworzących Unię.

Jednym słowem Global Brytania to kraj który nie będzie podlegał pod żadne obce kraje, które będą narzucały im swoją wolę i prawo. Tak jest w UE gdzie Bruksela nakazuje krajom tworzącym UE co mają robić .

Co dla Brytyjczyka będzie dobrem. Premier Australii powiedział , jeśli Brytania już podpisze umowę o wolnym handlu i inwestycji firm Australijskich na terenie Wielkiej Brytanii, wiza pracownicza i do życia w Australii będzie formalnością.

Czy Polska miałaby szanse być Global Polska gdyby opuściła UE.

Tak ale już nie może. Tusk zamykając stocznie pozbawił Polskę zbudowania Floty swoich okrętów która wywoziłaby Polskie towary do sprzedaży na cały świat .Choć mamy dostęp do Bałtyku został  on w sposób perfidny zablokowany. Polski transport kołowy może jest największy w Europie ale podnosi cenę produktów i przede wszystkim nabija zarobek niemieckim autostradom. Wyjście Polski z UE obecnie to koniec możliwości transportu Polskich produktów za granicę poza Unię Europejską gdyż choć jesteśmy dużym krajem w Europie z dostępem do Bałtyku nie mamy floty która woziłaby towary . Unia Europejska ogranicza Polskę bo mogłaby wybudować port na miarę portu w Singapurze gdzie cały świat przywoziłby do nas produkty które byłyby sprzedawane na całą Europe. Dlatego powstała Bruksela która ogranicza pomysły i rozkwit lokalnych krajów. Kraje w Europie mają produkować i sprzedawać tylko produkty Niemieckie i Francuskie bo ich supermarkety podbiły rynki wszystkich krajów. Na straży opodatkowania tych firm stoi Bruksela.

Global Brytania będzie handlowała z całym światem, po 2019 roku w chwili wyjścia z UE minie około 2 lata kiedy wszystko zacznie kręcić się globalnie.

Może się okazać że taniej będzie dzwonić do Australii czy Indii niż do Europy bo znając Francuzów w których rękach jest sieć komórkowa w Europie nałożą wysokie stawki roamingu na Brytyjczyków. Choć nie będzie to miało dużego wspływu na Global Brytanie. Handel z całym światem, inwestycje całego świata na wyspach rozbujają Wielką Brytanię, że będzie tygrysem Europy podobnym go Honkongu. Miliarderzy z China, z Singapuru z USA już bez regulacji Unijnych będą mogli inwestować na wyspach. Będą powstawać wysokie nowe wieżowce na biura i dla mieszkańców , będzie dużo pracy w finansach, w handlu w magazynach przeładunkowych i w hotelach.

Jest jednak jeden warunek w Globalnej Brytanii , nie będzie już czasu i marnowania pieniędzy Rządowych na naukę Polaków i Europejczyków języka angielskiego. Obecnie ludzie są na zasiłkach dla bezrobotnych i tłumaczą się że nie znają języka .Rząd opłacam im naukę ale później już tego nie będzie jak i popularna będzie prywatna służba zdrowia. Zresztą duża konkurencja na rynku pracy osób z całego świata ze wszystkich krajów, szybko zweryfikuje i wykluczy z rynku pracy wszystkich tych co nie znają języka Angielskiego. To nie brak pracowników będzie atutem jak teraz ale znajomość języka Angielskiego który będziesz musiał już poprawiać za swoje pieniądze. Zmniejszy się tez transport kołowy za granice ale powiększy na wyspach. Sklepiki internetowe nie będą już sprzedawać towary z Europy ale już bez ceł z całego świata.

Kolejnym krajem za kilkanaście lat który będzie chciał wejść w Globalny Świat będzie Irlandia, Szwecja, Włochy i Francja. A Polska cóż, będzie krajem transportowym, zatłoczonym przez ciężarówki dla produktów z całego świata które przypłyną do wielkich Portów w Holandii czy we Francji a zostaną przewiezione do Rosji która jest największym nie wykorzystanym rynkiem konsumpcyjnym. Unia Europejska  zrobiła się już nudna, nie ma w niej konkurencji , nowych technologii wszystko kręci się wokół Niemiec i ich fabryk. Wielki zysk, wzrost zarobków ludzi, konkurencyjność, nowe technologie może napędzić tylko cały świat ale on pierwsze przyjdzie do Global Brytania.

PS.

Najlepszym przykładem jak działa konkurencja i jak  „doi ” się Polaków w Polsce sa karty komórkowe bez abonamentu. W Polsce masz kartę bez abonamentu musisz ją co miesiąc naładować gdyż zostanie wyłączona chyba po 30 kolejnych dniach. W Wielkiej Brytanii może mieć taką samą kartę nawet tej samej firmy Francuskiej  co w Polsce i możesz ja nie ładować nawet 3 lata a i tak dalej każdy się do ciebie dodzwoni. Doją Polaków choć ludzie mają niskie zarobki z każdej strony. Global Brytania spowoduje że na wyspach będzie jeszcze większa konkurencja z całego świata więc karty nie będą jak teraz po 1 funta ale będą je dawać za darmo abyś tylko chciał doładować i zadzwonić. Większa konkurencja to niższe ceny jak i pomysłowość firm co przekłada się na lepsze życie ludzi. Właśnie UE swoją biurokracją i regulacjami tylko pod pewne kraje i ich firmy czyli Niemieckie i Francuskie zabija w krajach konkurencyjność.

W Global Brytania będzie na pierwszym miejscu właśnie konkurencyjność.

Czyli w jednym zdaniu co oznacza Global Brytania ? To handel, inwestycję z całym światem bez ceł a przyszłość jest taka że po 2019 roku w chwili wyjścia z UE minie około 2 lata kiedy wszystko zacznie kręcić się globalnie. ( globalnie czyli: handel, przelewy międzynarodowe, połączenia telefoniczne, transport morski zastąpi ciężarówki z UE,  finanse i emigracja pracowników będzie się kręciła wokół krajów całego globu a nie wokoło tylko 27 krajów z UE ).

Konrad W

 

 

2 kwietnia 2017