Gdzie kupić tanio dom dla siebie lub wynajem w Londynie

LONDON

Gdzie kupić tanio dom dla siebie lub na wynajem w Londynie

Mieszkasz w Londynie i nie chcesz już płacić wynajmu a spłacać swój dom a może mieszkasz w innych częściach Wielkiej Brytanii i chcesz kupić na wynajem ? Obszar  Barking and Dagenham w Londynie jest na czele listy 10 najtańszych dzielnic na zakup domu w Londynie.

„East London ” to ten obszar jest najlepszym wyborem dla kupujących którzy nie mają za dużo pieniędzy.

Barking i Dagenham został wybrany jako najtańsze miejsce w stolicy aby kupić dom przy średniej sprzedaży nieruchomości za £ 288.000.

 

lond

Następy obszar który ma też tanie domy to Bexley. Średnia cena domu waha się w wysokości
i £ 335.000. Ceny wzrosły o prawie 17 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez wysoko oceniane domy i bezpośrednie pociągi do London Bridge.

Kolejny obszar w koleice to Havering i Newham i Croydon, na południu. Ceny przeciętne domów kształtują się w granicach poniżej  £ 371.000.

Obszar Newham przeszedł gruntowną regenerację przed Olimpiadą w 2012 roku, natomiast Croydon przeżywa zalew nowych konstrukcjach i został niedawno uznany przez burmistrza Sadiq Khan jako  „ukryty skarb” w Londynie. Kolejne miejsce to  Hounslow,  średnia cena domów wacha się  w wysokości £ 392.000 jednak mamy tam wysoki hałas i  zanieczyszczenie powietrza.

London mapa i procent tańszych domów

mapa


Minęło już 6 miesięcy od Brexit a jednak ceny domów idą do góry. Jest to wina tego iż domów na wyspach brakuje a kupujących dużo. Jednak Londyn i tak jest drogi, cena domów z ogrodem w Manchester lub Liverpool, domu nowego to cena około 140 – 120 00 funtów. Dlatego dużo Polaków wyjeżdża z Londynu i wybierają inne rejony jak East Midlans, Yorkshire czy Północną Anglię.

Za rok, za dwa, za trzy zostanie garstka Polaków może z 200 tysięcy ( na ponad milion Polaków w Anglii ) będą to osoby ze starej Polonii ich dzieci i tych osób co mają dobrze płatną płacę. Obniżka benefitów na rodzinę przy cały czas wzroście cen prądu,. jedzenie będzie zmuszała Polaków , już zmusza do wyjazdu z Londynu.

Często dzwonią i piszą Polacy w Londynie aby pomóc im znaleźć pracę lub dom poza Londynem bo choć pracują kilkanaście miesięcy wszystko zjadają rachunki.

Proces wyjazdu Polaków z Londynu jest nie odwracalny bo cena wynajmu pokoju w Londynie to 400 funtów na tydzień a za 450 funtów na miesiąc w innych częściach Wielkiej Brytanii można mieć dom z ogrodem. To samo dotyczy kupna domu i spłatę kredytu do banku, dom z urzędu miasta kosztuje już około 450 -500 funtów na miesiąc.

Jeśli mieszkasz w Polsce i nie masz dużych kwalifikacji nie jedz do Londynu poza nim więcej zaoszczędzisz pieniędzy.

Konrad W

Oto dom nowy, z ogrodem w Liverpool za 140 tys funtów.

agr

 

29 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn