Gdy wrócisz do UK, dwa tygodnie kwarantanna. Pamietaj jeśli chcesz lecieć.

Gdy wrócisz do UK, dwa tygodnie kwarantanna. Pamietaj jeśli chcesz lecieć.

 

NOWE PRZYLOTY do Wielkiej Brytanii zostaną poddane dwutygodniowej kwarantannie z powodu kryzysu koronawirusowego. Ci, którzy złamią zasady, zostaną skazani na deportację lub karę pieniężną w wysokości 1000 funtów.

 Boris Johnson planuje ogłosić plany jutro na odprawie rządowej. W rozmowie z „The Times” źródło rządowe powiedziało: „Te środki pomogą chronić brytyjską opinię publiczną i zmniejszyć przenoszenie wirusa, gdy przejdziemy do kolejnej fazy ochrony społeczeństwa”. Jest to jeden z wielu środków, które mają zostać ogłoszone jutro, gdy Wielka Brytania zacznie się otwierać od blokady.

Obejmują one możliwość opuszczenia domu w celu wykonywania ćwiczeń więcej niż raz dziennie oraz możliwość odwiedzenia centrów ogrodniczych.

Przyjazdni ludzie będą również musiały zarejestrować się,na formularzach cyfrowych.

Podróżujący z Republiki Irlandii, Wysp Normandzkich i wyspy Mann będą zwolnieni, podobnie jak kierowcy ciężarówek przewożących potencjalnie niezbędne towary z zagranicy.

Nie wiadomo, jak długo trzeba będzie stosować takie środki ostrożności.

Pamietaj o tym jeśli bedziesz planować urlop do Polski lub innego kraju, nie będziesz mógł iść do pracy jeszcze przez 2 tygodnie od powrótu do Wielkiej Brytanii.

Konrad W

9 maja 2020