Gangi Birmingham wygnane z miasta

Gangi Birmingham wygnane z miasta w przełomowym orzeczeniu

Dwie rywalizujące grupy przestępcze zostały dotknięte tym, co policja opisuje jako największy kiedykolwiek zakaz nałożony na gang.

Osiemnastu mężczyzn, między 19 a 29 rokiem życia, a niektórzy w więzieniu, dostali zakaz przebywania w części Birmingham i muszą zarejestrować telefony i pojazdy na policji.

Dwuletnie zakazy mają na celu zakłócenie przemocy związanej z działalnością gangów:  Burger Bar Boys i Johnson Crew. Policja West Midlands powiedziała, że ​​jest to „przełomowe orzeczenie”.

Rozkazy są wynikiem wzrastającej liczby przestępstw z użyciem broni palnej w mieście w 2015 i 2016 r., ale gangi od wielu lat wzbudzały strach wśród mieszkańców części Birmingham.

W 2003 roku zrobiło się o nich głośno, gdy w wyniku ich brutalnej kłótni, zginęły dwie dziewczyny – Letisha Shakespeare i Charlene Ellis – podczas imprezy noworocznej w późnych godzinach nocnych. Czterech mężczyzn zostało później skazanych na dożywocie za te morderstwa.

Gangi były odpowiedzialne za niezliczoną ilość strzelanin samochodowych, handel narkotykami, zastraszanie, kradzieże i porwania.

Po ostatnich wypadkach w mieście, Policja West Midlands i rada miasta starali się zabezpieczyć zakaz w sprawie cywilnej w Birmingham Crown Court na początku tego roku.

Ponad 80 osób z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i policji dostarczyło dowody od lutego do czerwca przed zakazami wydanymi w lipcu, które policja ujawniła po raz pierwszy.

Sierżant  Ian Comfort powiedział: „Jest to stosunkowo nowe prawodawstwo i uważamy, że uzyskanie ostatecznych pełnych zakazów dla tak dużej liczby członków gangu jest nowością w Wielkiej Brytanii.”

Mężczyźni nie mogą się ze sobą spotykać i wchodzić do centrum miasta, Handsworth, Newtown, Winson Green i Lozells.

Członkowie gangu nie mogą również pojawiać się w teledyskach zawierających materiał związany z Burger Bar Boys i Johnson Crew. W trakcie postępowania sądowego pokazano jeden taki teledysk.

Ale adwokat Errol Robinson, który reprezentował dwóch z czterech mężczyzn aresztowanych za noworoczne morderstwa, skrytykował ten ruch.

„Nie zmieniają zachowania ani nie poruszają kwestii leżących u ich podstaw” – powiedział.

„Zakazy stają się trofeum i zachęcają do buntu. Członkowie gangów chcą pokazać, że nie słuchają rozkazów, więc będą naruszać te zakazy.

„ Zakazy są tylko poprawką kosmetyczną, aby pokazać ludziom, że coś jest robione w sprawie gangów – ale w rzeczywistości wyniki są minimalne.”

Według korespondent BBC Midlands Sima Kotecha, byli członkowie gangów nie popierają tego mechanizmu. Wielu członków gangów powiedziało, że jeśli ktoś dostanie zakaz pojawianie się w pewnej części miasta, po prostu pójdą gdzieś indziej i znajdą innych, którzy mają taki sam cel: przemoc i zakłócenia.

Nazwiska mężczyzn z nałożonym zakazem:

§ Naasir Francis, 19, z  Nechells

§ Baboucar Huma, 19, z  Handsworth

§ Akeen Ivy-Foster, 20, z  Springhill

§ Ravelle Hutchinson, 20, z  Winson Green

§ Rayani Sutherland, 21, z  Aston

§ Omarni Bernard-Sewell, 21, z  Selly Oak

§ Lawrence Morgan, 21, z  Nechells

§ Jerome Jones, 21, z Erdington

§ Jerome Christie, 21, z Nechells

§ Reial Phillips, 21, z Winson Green

§ Ushane Jeffers, 23, z  Newtown

§ Kayne Robinson, 23, z  Springhill

§ Ashai Grey, 23, z Walsall

§ Jacob Brown, 24, z  Handsworth

§ Cash Wallace, 24, z  Winson Green

§ Ishmail Lee, 29, z  Wolverhampton

§ Isaac Duffus, 28, z Erdington

§ Tesfa Bernard-Wheeler, 21, z  Hockley

 

24 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Birmingham