Gang zniewolił 41 osób z Rumunii w Liverpool i w Salford.

Gang zniewolił 41 osób z Rumunii w Liverpool i Salford.

 

Mąż i żona zmusili co najmniej 41 Rumunów do życia w nędzy i pracy na dwie zmiany w fabryce żywności w Liverpool

Gang wykorzystał dziesiątki zagranicznych pracowników, zmuszając ich do życia w nędznych warunkach i wykonywania podwójnych zmian w fabryce.

Alexander i Ana Marie Goran dali kilkudziesięciu pracowników fałszywe tożsamości, aby mogli pracować na dwie zmiany i przynosi większe zyski dla członków gangu.

Przywódca Aleksander Goran, wspomagany przez swoją żonę Annę Marie, zwerbował pracowników z Rumunii, obiecując im zatrudnienie i mieszkanie, a często opłacając przelot. Po przybyciu do Wielkiej Brytanii zostali przejęci przez firmę przetwórstwa mięsnego z siedzibą w Irlam w Salford.

Ale 30-letni Alexander Goran przejął kontrolę nad swoimi zarobkami i zamieszkał w ciasnych, niespełniających standardów mieszkaniach w Liverpoolu, gdzie ofiary często spały cztery do pokoju i płacili 40–50 funtów tygodniowo czynszem dla Goranów.

Powiedziano im, gdzie mają pracować, kiedy i na jak długo, i nie mają dostępu do rachunków bankowych, odcinków wypłaty ani żadnych zapisów o tym, co powinni otrzymywać za wykonywaną pracę.

Goranie zostali aresztowani podczas nalotu na ich dom, a ofiary zostały usunięte z nieruchomości i przewiezione do centrum przyjęć Armii Zbawienia. Goranie, obaj obywatele Rumunii, później uciekli z Wielkiej Brytanii, ale zostali aresztowani przez hiszpańskie władze w Walencji  po wydaniu europejskiego nakazu aresztowania.

We wtorek w Sądzie w Liverpoolu Alexander Goran, został skazany na trzy i pół roku więzienia po tym, jak przyznał się do winy.

Alexander Goran przejął kontrolę nad płacami ofiar i pozwolił im mieszkać w ciasnych, niespełniających standardów mieszkaniach w Liverpoolu, gdzie ofiary często spały cztery do pokoju
34-letnia Ana Marie Goran, również nieposiadająca stałego adresu, została skazana na 15 miesięcy więzienia po tym, jak przyznała się do pomocy .

Sędzia Sophie McKone opisał wykorzystanie jako „wyrafinowane i dobrze zorganizowane przestępstwo”. Powiedziała: „Wykorzystałeś ludzi, których sprowadziłeś do kraju. „Ci ludzie przybyli do kraju w celu wykonywania legalnej pracy i mają prawo do ochrony przed prawem”.

Wiedział, że pracownicy nie wypełnili poprawnie formularzy wniosku ani nie zdali wymaganego testu z języka angielskiego i zmienią dane konta bankowego, aby Alexander Goran mógł kontrolować ivh finanse. Kiedy policja napadła na siedzibę Contact w Trafford Park, odkryła 39 akt przypisanych pracownikom mieszkającym w Liverpoolu.

Analiza wykazała, że ​​18 podało nazwisko Gheorghe Alexandru jako ich najbliższego krewnego, a 22 podało jego numer telefonu.

Beesley z Lockerbie Place, Wigan, został skazany na 20 miesięcy więzienia po tym, jak przyznał się do winy za pomoc i podżeganie do  w celu popełnienia oszustwa poprzez nadużycie stanowiska. Beesley powiedział, że zarobił 2000 funtów z jego pomocy, ale sędzia w tej sprawie wskazał, że spisek obejmował 35 000 funtów.

Inny pracownik agencji, Christopher Beech, również przyznał się do popełnienia przestępstwa polegającego na pomocy i przymuszeniu oczu, „przymykając oczy”. 43-letni Beech z Lilac Court w Congleton został skazany na osiem miesięcy i zawieszony na 18 miesięcy.

Od lewej Alexander Goran

Konrad w

 

4 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *