Gang słowacki skazany, sprzedawali kobiety w Glasgow.

Gang słowacki skazany, sprzedawali kobiety w Glasgow.

 

Gang handlu seksualnego sprzedał swoje ofiary  za 10 000 funtów
61-letni przywódca Vojtech Gombar został skazany na 12 lat za kratkami za zorganizowanie transportu ofiar z rodzinnej Słowacji na ulice Glasgow

Gang przywoził wrażliwe kobiety do Szkocji na pozorne małżeństwa dla osób z poza Unii Europejskiej.

Czterech członków nikczemnego gangu, którzy prostytuowali niektóre ze swoich ofiar, zostało uwięzionych na łącznie ponad 36 lat.

Ich osiem ofiar zostało przetransportowanych ze Słowacji do mieszkań w rejonie Govanhill w latach  gdzie byli wykorzystywani, a ofiary sprzedawane za fałszywe małżeństwa  a inne zmuszane do prostytucji nawet w ciąży.

Vojtech Gombar, 61 lat, został skazany na 12 lat więzienia po zorganizowaniu podróży ofiar z rodzinnej Słowacji do Glasgow, gdzie zostały one wykorzystane. 

Jego wspólnik, nepalski, nieudany ubiegający się o azyl Anil Wagle, 37 lat, został uwięziony na osiem i pół roku,

28-letnia  Jana Sandorova została skazana na siedem lat,

Jej partner Rastislav Adam, 31 lat, został skazany na 9 lat więzienia.

Sędzia Lord Beckett pochwalił Policyjną transgraniczną operację w Szkocji, Anglii, Irlandii i Słowacji oraz współpracę międzynarodową, która doprowadziła ich do zatrzymania.

Sędzia powiedział: „Wiele młodych kobiet miało odwagę stanąć przed Sądem i wyjaśnić jury, jakie okropne rzeczy zostały im zrobione”. Lord Beckett powiedział w Sądzie Najwyższym w Edynburgu, że takie przestępstwa były „całkowicie odrażające”.

Wszystkie cztery zostały wpisane do rejestru przestępców seksualnych i objęto je zakazem handlu ludźmi i wykorzystywania.

Vojtech Gombar

Jana Sandorova

Konrad W

 

9 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *