„Gang Brukseli” ma problem-Kto straci Brytania czy Europa przez Brexit,

Wileka Brytania

Kto straci więcej Brytania czy Europa i Polska przez Brexit.

 

Premier Wielkiej Brytania ogłosiła, że artykuł 50 będzie złożony przed marcem 2017 roku, pewno dlatego tak szybko aby już nie płacić składki unijnej na rok 2017 rok a składka to 50 milionów dziennie razy 365 dni .

Szefowa Brytania ogłosiła także iż ” będzie zatrzymana emigracja pracowników z Europy, którzy zalewają Wielką Brytanię w olbrzymich ilościach. Premier powiedziała, że chce dotrzymać obietnicy Brytyjczykom, którzy zagłosowali za Brexitem czyli zatrzymanie emigracji. Obecnie największy przyjazd osób notuje się z Rumunii i Bułgarii.

Według ostatnich danych prawie ponad 3.6 miliona osób z Europy przyjechało do Wielkiej Brytanii obciążając służbę zdrowia i wydatki państwowe na zasiłki w milionach. Doszło do tego iż były Premier David Cameron musiał obniżać sumę jaka przyznawana była dla rodzin z 26 tys została zmniejszona do 23 tys na rok. Do tego należy dołożyć także że iż 2017 roku nie będzie już dotacji dla 3 dziecka.

Właściwie można się sprzeczać cały dzień i noc czy emigracja to plus na gospodarki czy minus i każdy będzie miał rację w jakimś stopniu.

Duży wybór pracowników to dobry plus na firm i przedsiębiorstw gdyż mają w czym wybierać, zły pracownik na bruk i bierzesz następnego, nie musisz mu tez płacić więcej niż nakazuje państwo dlatego wolny przepływ osób z Europy jest na rękę firmom. Kolejnym plusem wielkiej ilości przyjazdu osób są linie lotnicze oraz firmy zajmujące się pośrednictwem wynajmu domów. Najbardziej korzystały z tego biedne miasta jak np. Liverpool. Urzędy miast budowały na szybko jak najwięcej domów , wynajmował te domy emigrantom z Rumunii z Polski z Bułgarii a gdy oni nie pracowali opłatę za dom płacił tzn. „housing benefit „. Całą ideo tego było że ten benefit płacił nie lokalny Urząd Miasta a był przydzielany z centralnego budżetu dlatego biedne miasta mogły zarabiać na emigrantach. Był nawet czas że dom z socjalny można było dostać do tygodnia a nie pracować bo państwo go opłacało nawet do 4 lat.

Teraz minusy nadmiaru emigrantów.

Nadmiar pracowników i osób po zasiłki jest jednak zabójczy dla budżetu krajowego. Na wszystko jednak ma wpływ jedna rzecz to kwota wolna od podatku. Obecnie kwota wolna od podatku to około 11 000 funtów na rok a pracownik, który pracuje w większości w magazynach, w fabrykach na sprzątaniu zarabia około 12 000 na rok, dlatego płaci śmiesznie mały podatek. Gdy  prawie większość emigrantów z Unii mają dzieci więc należy się im dotacja czyli na jedno dziecko około 550 funtów a jak ma dwoje nawet do 750 funtów na miesiąc. Załóżmy więc jeśli niech tylko półtora miliona rodzin z Europy pobiera 650 funtów na miesiąc wynosi to 1.5  miliona razy 650 = 975 000 000 miliona funtów co miesiąc płacił Londyn z budżetu. Dołożyć do tego trzeba jeszcze opłata szkół dla dzieci, oraz niektórzy pobierają dotacje na domy. Dlatego skala robi się coraz większa a ludzi przybywa.

W pewnym momencie doszło do takiej skali że dla emigrantów było lepiej siedzieć na zasiłku dla bezrobotnym mając dzieci niż pracować. państwo opłaciło dom , i dało około 700 funtów na miesiąc. Pracując musiałeś opłacić swój dom oraz dotacje były mniejsze, dlatego też David Cameron rok temu uciął całą zabawę ustalając zasiłek dla bezrobotnych tylko 3 miesiące z możliwością deportacji osób bez pieniędzy i pracy.

Ktoś powie no ale emigracji wydają te pieniądze bo kupują towary, sklep musi zatrudnić więcej sprzedawców, fabrykę jedzenia więcej pracowników. Tak to prawda ale ponownie te osoby zatrudnione zarabiają mało w stosunku do kwoty wolnej od podatku więc państwo musi im dopłacać duże benefity i koło się zamyka.

 Co teraz . Premier powiedziała robi Brexit i my decydujemy na temat przepływu osób.

Według opublikowanych danych prawie 6 milionów miejsc pracy w UE są związanych z eksportem do Wielkiej Brytanii. Zablokowanie więc przepływu towarów czyli oclenie ich uderzy najbardziej w kraje które tworzą Unię Europejską. Cła podniosą cenę towarów np. mebli więc nie wygrają z towarami z Azji, Oceanii oraz Kanady i USA.

Badanie pokazuje więc różnice bo tylko 3.6 miliona miejsc pracy w Brytanii związane jest z eksportem z wysp do krajów Unii Europejskiej. Dlatego też nawet jeśli część Brytania straci tych miejsc może odzyskać je zmniejszając ilość pracowników z Unii Europejskiej. Dlatego też strata miejsc pracy w krajach Unijnych powinna przekonać te kraje aby zgodzić się handel bezcłowy z Wielką Brytanią nawet jeśli powiedziała ona, że zamyka granice dla wolnego przepływu pracowników i będzie sama regulowała.

Dodać należy tez że  Wielka Brytania ma również zwiększoną przewagę konkurencyjnej,która powiększy się z chwili wyjścia z Unii gdyż będzie mogła negocjować swoje umowy handlowe z krajami całego świata czym będzie mogła ściągnąć do swojego kraju tańsze towary jak i wysłać swoje technologie za granicę.

Oto tabela która pokazuje ile zarabia Brytania na UE a ile Kraje Unijne na Wielkiej Brytanii – klknij by powiększyć – widać olbrzymią różnice jak mało Brytania sprzedaje do Polski i Hiszpanii a ile te kraje sprzedają na wyspy.

strata

 JAKA PRZYSZŁOŚĆ.

Można się pokusić że to koniec Unii Europejskiej.

Wielka Brytania przyjęła olbrzymią ilość emigrantów z biednych krajów Europy, teraz gdzie pojadą inni ludzie , przecież Unia ma się powiększać. Pojadą więc do Holandii, Niemiec Skandynawii,aż tamte kraje powiedzą dość ile można – wychodzimy z UE.

Problem Brukseli jest inny – to „gang ” który ma za zadanie ochronę wielkich korporacji aby drenowały ludzi jak i zarabiały miliardy a Bruksela ma to pilnować aby nikt się nie wychylił. Przykłada nie trzeba szukać daleko.

Rząd PIS wprowadził podatek dla – sklepów wielo powierzchniowych aby mieć większy dopływ pieniędzy aby dać ludziom w formie dotacji dla rodzin. Dotacje dla rodzin będą powodowały że Polacy zaczną lepiej żyć i nie będą wyjeżdżali z kraju. Co więc zrobiła Bruksela – zablokowała od razu ten projekt ponieważ wielkie korporacje traciły miliardy – ale zaraz przecież Bruksela powinna docenić to, że Polacy zaczną dostawać większe dotacje na rodziny jak w krajach bogatych – jednak nie – to pokazuje że „gang ” z Brukseli jest po to aby chronić te interesy.

Dlatego Wielka Brytania wycofuje się z tego grona i opuszcza Unię Europejską widząc że Bruksela nie robi nic aby ludzie w krajach biedniejszych zarabiali więcej, dostawali dotacje na rodziny, aby nie było aż takiej duże emigracji ludzi na wyspy.

Plan Brukseli był prosty – niech ludzie w krajach Europy Wschodniej zarabiają jak najmniej bez dotacji na rodziny a jak się nie podoba niech wyjeżdżają z Polski. Udawało się to Brukseli przez 8 lat kiedy Premierem był Tusk i dalej przez 2 lata kiedy Tusk był szefem Unii Europejskiej. Gdy zaczynało brakować pracowników – pomyślano ściągniemy ich z Syrii aby oni pracowali za marne grosze aby tylko nie podnosić zarobków Polakom, Bułgarom, Słowakom, Węgrom.

Niestety emigracji nie chcą pracować.

Kraje Europy wschodniej mogą odetchnąć , Wielka Brytania zamyka granice dla pracowników więc kraje te nie spustoszeją. Brexit nie uderza w Wielką Brytanię uderza w Bruksele gdyż gdzie teraz wyślą ludzi do pracy i po zasiłki jeśli nie na wyspy. Trzeba będzie podnieść wypłaty dla Europejczyków oraz dać im większe benefity ale żeby to zrobić trzeba pozwolić krajom na opodatkowanie większe dużych korporacji co chronią politycy Brukseli.

Gdyby Tusk reprezentował kraje Unijne a nie Niemcy,  firmy niemieckie w Polsce i w innych krajach wykorzystują ludzi płacąc im grobowe pensje – powinien dać taką umowę Cameronowi aby mógł zatrzymać emigrację na wyspy aby Brytania została w UE i dalej płaciła 50 milionów dziennie. Niestety pokazał się ze złej strony, straszył i zrobił tak, że Brytania nie będzie płaciła już na granty Unijne a emigrację Anglia i tak zatrzyma, bo musi.

Tusk stracił wszystko pieniądze z Anglii i emigrację.

Albo Bruksela zgodzi się na opodatkowanie wielkich zachodnich korporacji aby dać mieszkańcom Europy Wschodniej dotacje podobne jak na zachodzie czyli minimum 300 euro na miesiąc albo będą wyjeżdżać do innych krajów a to grozi że i te kraje pójdą w ślad Wielkiej Brytanii a to oznacza koniec Unii. No tak ale wtedy po co utrzymywać w pracy „członku gangu Brukseli ” czyli ochrona zarobków wielkich korporacji kosztem biednych ludzi…

Żaden kraj w Europie nie jest jednak wstanie przyjąć pod swoją opiekę takiej ilości osób jakie zrobiła to Wielka Brytania od roku 2005 i nie należy ją za to „karać i zle oceniać ” że wyszła z układu „gangu” Brukseli ale podziękować że dała prace, zasiłki na rodzinę miliony ludzi z biednych państw Europy. Każdy wiadro ma jednak swój limit i na wyspach limit został przekroczony już bardzo dawno dlatego wczoraj Premier Brytanii powiedziała dość, my będziemy decydować o ilości pracowników z Europy.

Problem Brukseli dopiero zaczyna się teraz –  jak na zdjęciu – ale sami do tego doprowadzili i dalej doprowadzają chroniąc zarobki wielkich korporacji – jak przy ostatnim podatku w Polsce co pokazało dobitnie po co jest cała ta Bruksela. 

Kocioł w Europie dopiero się zaczyna, gdyż teraz Bułgarzy, Rumunii, Polacy, Słowacy, Litwini, pózniej Albańczycy i Ukraińcy pojadą za pieniędzmi do Holandii, Skandynawii, Francji jak przyjechali na wyspy, czy dadzą radę przyjąć taką ilość jak Brytania, jak długo będą to tolerować ? 

Z tabeli o góry widać że, Polska sprzedaje więcej na wyspy niż odwrotnie dlatego jeśli Tusk nałoży cła na towary Brytyjskie a Brytyjczycy na Polskie więcej straci Polska – a może chodzi o to aby upadła flagowa reforma PIS czyli 500+ i wróciła do Rządów Platforma Obywatelska….

W Unii Europejskiej nie ma żadnej demokracji o czym uczą dzieci, gdyż nie ma równości w zarobkach. Te same wielkie firmy supermarkety czy firmy produkcyjne płacą w Polsce w Rumunii 300 euro na miesiąc gdzie w krajach zachodnich 1000 euro plus Rząd płaci 500 euro dotacji na dzieci aby ludzie nie wyszli na ulicę i nie wywiezli ich taczkami. Bruksela to ” policjant : aby doić kraje Europy Wschodniej. Gdy upadnie Unia Europejska , Polsce będzie lepiej gdyż wtedy Rząd w Warszawie będzie mógł nałożyć podatki na firmy zachodnie aby nie wywoziły z Polski np. 100 mld złotych ale 60 bo 40% oddadzą w podatku aby rząd Polskie dał Polskim rodzinom nie 100 euro jako 500+ ale 600 Euro czyli 3000 złotych. Niestety na razie Polska musi czekać aż kraje basena morza śródziemnego same rozwalą „gang ” co trzyma ” bata ”  i wyzyskuje ludzi w słabszych krajach.

Teraz natomiast będziemy słyszeć ” piosenkę z Brukseli „, że Brytania dostanie bezcłowy handel do Unii gdy otworzy rynek dla pracowników ale zaraz to kraje Unijne mają więcej do straty niż Brytania. Ci Polacy co pracują i mieszkają i biorą benefity w Wielkiej Brytanii niech dziękują Brytanii, że dała im taką możliwość a ci co nie będą mogli przyjechać nie pretensje mają tylko do Tuska i Junkera którym zamarzył sie totalitaryzm w Brukseli jak Stalinowi i Leninowi.

Patrząc na tabelę widać że Polska, Hiszpania i inne kraje sprzedają olbrzymie ilości na wyspy, te kraje powinni szybko wyrzucić Tuska i Junkera i dogadać się z Wielką Brytanią aby nie stracić rynku sprzedaży, który mogą zająć inne kraje z poza Unii Europejskiej.

strata

 oni

 

Konrad W

6 października 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka