Funt spada z 5.17 zł do 5.01 Borys, wyjście z UE bez okresów przejściowych.

Funt spada z 5.17 zł do 5.01 Borys ogłasza żadne okresy przejściowe.

 

Nowo upoważniony rząd premiera w tym tygodniu wprowadzi ustawę do ustawy Brexit, która wyraźnie wyklucza jakiekolwiek przedłużenie okresu przejściowego poza koniec przyszłego roku.

Urzędnik państwowy powiedział: „W naszym manifeście wyjaśniono, że nie przedłużymy okresu wdrażania, a nowy projekt umowy o wystąpieniu będzie prawnie zabraniał rządowi wyrażania zgody na jakiekolwiek przedłużenie”.

Ustanawiając prawo, aby nie przedłużać okresu przejściowego poza grudzień 2020 roku.

Jeżeli umowa o wolnym handlu nie zostanie uzgodniona z UE w ciągu najbliższych 12 miesięcy – w terminie, który UE jest sceptyczna – stosunki handlowe byłyby tylko na podstawie Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Ale w wyniku tego funt uderzył dziś rano, spadając o więcej niż jeden punkt procentowy w stosunku do euro do 1,1941 EUR o 9 rano a to odbiło sie na złotówce.

Przypomnijmy 4 dni temu kiedy Borys Jonhson wygrał wybory i Partia Konserwatywna osiągnęła wiekszosc w parlamencie funt zwrósł aż do 5.17 złotych.

Rynki finansowe i inwestorzy zareagowali szokująco długo, zanim premier przygotowuje się do wyjścia w celu zawarcia umowy handlowej z UE w jego skróconym terminie.

Deutsche Bank ostrzegł swoich klientów, że funt prawdopodobnie osłabnie w przyszłym roku, ponieważ wznowiona niepewność związana z Brexitem grozi wciągnięciem gospodarki w recesję.

Globalny bank powiedział w notatce: „Nocne wiadomości, że premier Boris Johnson będzie dążył do zmiany ustawy o wystąpieniu z UE, aby zapobiec przedłużeniu okresu przejściowego Brexitu poza koniec 2020 r., Są istotnym negatywnym skutkiem.

Starsi przedstawiciele UE, w tym główny negocjator ds. Brexitu, Michel Barnier, sceptycznie podchodzą do porozumienia o wolnym handlu w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

UE liczy na rzymanie Wielkiej Brytanii w UE przez nie zgodzenie sie na umowe Premiera z Londynu..Kompleksowa umowa handlowa musiałaby obejmować wszystko, od usług finansowych i reguł pochodzenia po taryfy, zasady pomocy państwa i rybołówstwo.

UE ma nadzieję na rozpoczęcie rozmów handlowych z Wielką Brytanią w marcu, pozostawiając mniej niż 10 miesięcy na zawarcie umowy i uzyskanie jej akceptacji przez Londyn i UE, w tym parlamenty państw członkowskich.

Dzisiejsze notowanie funta

Konrad W

Borys wygrywa, funt się umacnia 1 funt już 5.17 złoty. Idą zmiany

17 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *