Funt będzie spadał cały 2017 rok, ogłasza Deutsche Bank

Funt będzie spadał cały 2017 rok, ogłasza Deutsche Bank

 

DEUTSCHE Bank prognozuje, że funt może spaść o kolejne 15 procent do końca roku 2017.

Proces opuszczania Wielkiej Brytanii przez Unię Europejską spowoduje uszkodzenie wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii.

W najnowszym, specjalnym, 45-stronicowym raporcie o Brexit w Wielkiej Brytanii, czytamy:

W połączeniu z ograniczoną korektą deficytu na rachunku obrotów bieżących w Wielkiej Brytanii i spowolnieniu wzrostu gospodarczego widzimy dalsze spadki i prognozujemy, że do końca roku funt straci do dolara osiągając kurs  1,06 USD”.

George Saravelos, globalny szef wymiany walut , powiedział, że funt może spaść o 16 procent w stosunku do dolara czyli jeden funt osiągnie wynik aż 1,05 dolara ze względu na „niesamowicie skomplikowany” Brexit.

Spadek funta do dolara to spadek funta do złotówki który odczuwalny jest już wśród Polskich sklepów na wyspach.

Ceny w Polskich sklepach oczywiście automatycznie pójdą do góry.

Może wiec warto zrobić zapasy towarów z Polski czy z zagranicy w Hurtowniach, w sklepach nawet internetowych już teraz. Dużo Polaków narzeka już na mały kurs funta podczas wysyłki do Polski, co będzie pod koniec roku ? Jak mówią niektórzy, wielu Polaków wyjeżdża z wysp do innych krajów ze względu na wysokie kosztu życia jak i właśnie niski kurs funta.

Firma Azimo wysyła teraz funta za 1 funt = 4.89 złote jeśli przyjmiemy obniżkę według Niemieckiego Banku kurs funta może wynieść pod koniec roku 2017 około

=  4 złote 16 groszy

 

In its latest special 45-page report over Britain’s Brexit, it read:

„We do not see sterling (currently) fully pricing a hard Brexit outcome.
“Combined with limited adjustment in the UK’s current account deficit and slowing growth, we see further downside, and forecast $1.06 in by year-end.”

It comes after George Saravelos, the bank’s global co-head of foreign exchange, said the pound could slip by 16 per cent against the dollar to $1.05 because of the “incredible complicated” Brexit.

 

Konrad W

24 marca 2017