Francuz sam przeleciał English Channel. Idzie nowość w Armii

Pierwszy człowiek sam przeleciał English Channel. Idzie nowość 

 

Podczas obchodów Dni Marsylii Armia Francuska pokazała nowego żołnierza latającego teraz ten człowiek przelecial Kanał pomiedzy Anglia a Francja.

Francuz Franky Zapata stał się dziś pierwszą osobą w historii, która przekroczyła Kanał La Manche na hoverboardu.

40-latek wyruszył w kierunku białych klifów Dover z plaży Sangatte, w Calais, o 7.16 czasu brytyjskiego przed wiwatującym tłumem.

 Francuski wynalazca Franky Zapata  godzinie 7.39 – 23 minuty później – triumfujący pan Zapata wylądował w Zatoce św. Małgorzaty w Kent na pokładzie napędzanym naftą, mówiąc: „Szczerze, to jest wspaniałe”.

 

 

„Latający Francuz” podróżował z prędkością około 87 mil na godzinę, pozostając co najmniej 49 stóp nad wodą.

W niedzielę temperatura wynosiła powyżej 25 ° C, słońce świeciło jasno, a obok nie było wiatru ani fal.

Najnowocześniejsze urządzenie, które zostało zbudowane od podstaw, przypominało zupakowaną tacę z herbatą i mogło osiągnąć wysokość 10 000 stóp. Był napędzany przez pięć silników turboodrzutowych.

W plecaku pana Zapaty było maksymalnie 42 litry, co oznaczało, że musiał ponownie zatankować w połowie kanału. Oznaczało to lądowanie na łodzi i wymianę plecaków w czasie nie dłuższym niż dwie minuty.

Zapata dodał: „Stworzyliśmy nowy sposób latania. Nie używamy skrzydeł. Jesteś jak ptak, to twoje ciało leci. To marzenie chłopięce.

Teraz ma nadzieję, że jego urządzenie pewnego dnia wejdzie do produkcji komercyjnej, jako rewolucyjny kawałek sprzętu wojskowego.

Zapata zaprojektował deskę z napędem strumieniowym w swoim garażu
 Zapata ma nadzieję sprzedać technikę francuskiemu wojsku 

 

 

Oto jako żolnierz

Konrad w

 

4 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Świat