Francuska straciła Universal Credyt gdyż nie jest Brytyjką

Francuska straciła Universal Credyt gdyż nie jest Brytyjką

 

Kobieta z Francji, która mieszkała w Wielkiej Brytanii od prawie 25 lat, nie uzyskała pieniedzy z benefitu Universal Credyt po tym, jak przyznała, że ​​nie była Brytyjką.

Christine Hopper mieszka w Kent przez 23 lata i wychowała tam swoją córkę, ale twierdzi, że żyje z pieniedzy od znajomych.

Pracownicy Departamentu Pracy i Emerytur (DWP) twierdzą, że jej Kredyt Uniwersalny został obcięty, ponieważ zaznaczyła pudełko na swojej papierkowej robocie, mówiąc, że jest Francuzką po latach mówienia, że ​​jest Brytyjką.

Urzędniczka dodała, że ​​nauczycielka Tai Chi z Whitstable nie mogła udowodnić, że mieszkała w Wielkiej Brytanii nieprzerwanie przez pięć lat, wymóg obywateli EOG, którzy chcą ubiegać się o świadczenia zasiłków.

Powiedziała: „Od 20 lat wynajmuję ten sam dom . „Ale teraz nie otrzymałem zasiłku mieszkaniowego, a mój czynsz musi być zapłacony za listopad i grudzień.

 

Żyję z miłości bliźnich, znajomi przyniesli  mi koszyk z jedzeniem – mam jedzenie od przyjaciół, którzy dają mi 20 funtów tu i tam.

Pismo z Departamentu Pracy i Emerytur (DWP) mówi: „Nie ma wystarczających dowodów, aby stwierdzić jednoznacznie, że pani Hopper mieszkała w Wielkiej Brytanii zgodnie z Immigration EEA Regulations 2016 na nieprzerwany okres pięciu lat.”

Powiedziano jej, że nie ma prawa do Universal Credit, ponieważ „nie uzyskała stałego prawa do pobytu w Wielkiej Brytanii”.

Obywatel Francji zaprzecza, mówiąc:

„Jestem osobą europejską i nadal jesteśmy w Europie, Brexit jeszcze się nie wydarzył. „Jak ktoś może mi nagle powiedzieć, że nie mam prawa tu żyć? Co mogę zrobić, aby czuć się bezpiecznie?

Rzecznik Departamentu Pracy i Emerytur powiedział:

„Kredyt Uniwersalny został pierwotnie wypłacony pani Hopper po tym, jak ogłosiła, że ​​jest obywatelką brytyjską. „Kiedy jej wniosek został zaktualizowany, pani Hopper potwierdziła, że ​​jest Francuzką i po niepowodzeniu testu stałego pobytu została uznana za niekwalifikującą się do programu Universal Credit.

I haven’t had my housing benefit, and my rent needs to be paid. I’m living on the charity of friends. It was my daughter’s birthday and mine recently. She brought me a basket of food

Christine Hopper

Konrad W

 

26 grudnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *