ForumPress

Gość  

Welcome Guest, posting in this forum requires rejestracji.

Strony: [1]
Temat:W Polsce nic się nie zmieni ..
admin
Administrator
Wpisy: 10

Reputation: 0
W Polsce nic się nie zmieni ..
on: September 7, 2015, 14:21

POLACY NIE UMIEJĄ WYKORZYSTAĆ DEMOKRACJI JAKIM JEST REFERENDUM

Zakończyło się referendum w Polsce. Państwowa komisja wyborcza podlicza głosy, ale już wiadomo było bardzo małe zainteresowanie. Tylko około 8%. Możemy tylko się domyśleć iż chodziło o to szefom PIS i Platformy aby ośmieszyć Kukiza i jego ludziom, którzy dążyli do tego referendum. Ale Polacy nie zdają sobie sprawy jaką mieli szanse od demokracji.

Jaki jest z tego wniosek – jednak Polacy nie potrafią myśleć i sami reformować kraju.

Pewno ludzie z Prawicy słuchali szefów PIS aby zbojkotować referendum, pewno ludzie zwolennicy Platformy Obywatelskiej słuchali ich szefów aby nie iść do referendum, jak i z lewicy. Nawet media i pracownicy mediów – przecież oni też podlegają pod Urząd Skarbowy nie namawiali ludzi do wzięcia udziału. Niestety pokazuję to jedna rzecz Polacy nie potrafią sami myśleć.

W referendum było jedno bardzo ważne pytanie – nie chodzi o pytanie o JOWY, nie chodzi o pytanie o finansowanie partii, gdyż na te pytania każdy może mieć inne zdanie. Ale było tam takie pytanie bardzo ważne :

Czy jesteś za tym aby spory z urzędem skarbowym rozstrzygać na korzyść nie urzędu skarbowego . I co zamiast Polacy wykorzystać ten punkt i iść zagłosować aby sąd zawsze stawiał po stronie was , każdego was jak dojdzie do sporu o pieniądze to Polacy nie poszli.

Podsumowanie – od dzisiaj nie narzekać , jeśli sąd przy rozstrzyganiu sporów z Urzędem Skarbowym stanie po stronie Urzędu Skarbowego a nie po stronie twojej.

Czy Polacy rozumieją zasady demokracji , chyba nie bo jeśli referendum daje im szanse na wzięcie w ręce pewnych decyzji które decydują o ich pieniądzach to oni nie korzystają z tego. Cóż, urząd skarbowy w Polsce się cieszy, cieszą się szefowie Partii PIS, Platformy i Lewicy że udało się im przekonać Polaków aby nie poszli na referendum i ośmieszyli Kukiza.

Niestety każdy Polak strzelił sobie „samobójczą bramkę” bo mogli zdecydować że sądy będą musiały stanąć po waszej stronie a urzędu skarbowego.

I choć to pytanie było wcześniej przegłosowane przez Parlament że jest nieaktualne Polacy mogli iść i pokazać Partiom Rządzonym że zależy im na zmianach i należy się liczyć z ich głosami. A zbliżają się wybory Parlamentarne więc nikt nie chciałby stracić swoich wyborców więc ten przekaz mógł być bardzo na czasie. A tak spełnił się sen Rządzących znów Polacy nie pokazali swojego zdania i nie umieją korzystać z referendum i pokazać swojego zdania jakich chcą zmian.

Wracając jeszcze do tych nieszczęsnych JOWÓW. Polacy dali się omamić słuchając polityków. JOWY są jednym z najlepszych sposobów aby wybrać tą osobę, która będzie reprezentowała ciebie w Parlamencie. O co chodzi.

Ideą wyboru Posła danego okręgu jest to aby wybrać tą osobę, która lubią mieszkańcy danego okręgu wyborczego, np. Pan Kowalski jest lubiany w danym mieście. Pomaga ludziom i ludzie chcą by ich reprezentował w Sejmie. Ale zaraz tego pana nie chce Partia umieścić na listy wyborcze lub umieści ale na pozycji 7. Ludzie na niego zagłosują ale niestety nie zostanie posłem gdyż te głosy przechodzą na innych kandydatów wyżej na liście. Więc mieszkańców danego okręgu reprezentuję ktoś kogo ludzie nie chcą gdyż choć dostał mniej głosów to i tak zostaje posłem.

Druga sprawa, dzięki zasadom JOWÓW każdy z was jeśli chce startować do Parlamentu mógł po prostu zapisać się na listę wyborców i jeśli mieszkańcy danego rejonu was lubią i zagłosują może zostać posłem. Nie musiał zapisywać się do Partii.

A tak według obecnego systemu musisz zapisać się na listę i Polityk szef Partii Platformy, PISU czy Lewicy decyduje czy możesz być na liście czy też nie. Więc tak naprawdę nie możesz głosować na tego kogo lubisz i chcesz ze swojego okręgu oraz ty sam nie możesz startować do Sejmu i zostać Posłem jeśli nie będzie chciała Ciebie dana Partia.

Właśnie w niedziele Polacy nie wykorzystali szansy na zmiany aby wybierać tego Polityka którego lubią w danym okręgu wyborczym i mógłby każdego z was reprezentować . Dalej jesteście skazani aby głosować na tego kogo wam podadzą na liście.

Pani Kopacz, Pan Kaczyński, Pan Miller odnieśli sukces, Rząd nie musi was słuchać, będziecie też głosować zawsze na tych co zadecyduje Partia, nikt z was nie będzie mógł też zostać Posłem choć ludzie was lubią w danym okręgu wyborczym, ale czy Polacy odnieśli sukces bojkotując demokrację jaką dało im możliwość wypowiedzenia się w referendum ?

Ale odpowiedz na to pytanie, może odpowiedzieć sobie każdy sam osobno – ale no właśnie czy czasami właśnie bojkotując referendum Polacy stracili wpływ na wybór Posła ( nie partii ), którego chcą by reprezentował ich dany okręg wyborczy w Parlamencie jako poseł.

W Anglii to działa i Anglia jest jednym z najbogatszych krajów świata, ludzie zarabiają minimum 1000 funtów, rodzina dostaje zasiłek na dziecko w kwocie 500 funtów co miesiąc aż nie skończy dziecko 16 lat oraz emeryci mają emeryturę po 800 funtów. Polska to biedny kraj małe zarobki i emerytury , żadne dotacje na rodziny. Może jednak trzeba było iść na referendum i zmienić coś zmienić na inny system, system sprawdzony , system który wybiera tego na kogo głosujesz, no cóż od dzisiaj nie narzekaj że znów widzisz tych samych Posłów. Polacy mieli szanse nie wykorzystali. Gdy w Anglii jakiś poseł się nie wywiązuje z pracy dla swoich mieszkańców danego okręgu po prostu ludzie na niego nie głosują i nie zostaje Posłem, najlepszym przykładem jest partia UKIP Faracha. jego partia zdobyła około 20 % ale dostał się tylko jeden poseł gdyż po prostu ludzie chcieli aby w ich okręgach wyborczych po prostu reprezentowali ich inni politycy.

Podziękujcie szefom Partii i mediom oni się cieszą, ale zresztą chyba każdy może sam myśleć i podejmować decyzje czyż nie.

Świat idzie dalej , w Polsce będzie tak jak jest i będziemy dalej widzieć tych samych posłów bo Partia ich wystawi na listy, niekoniecznie tych których byś chciał widzieć, jako twojego reprezentanta twojego danego okręgu wyborczego, bo to jest istotą głosowania w wyborach. Od dzisiaj koniec narzekania, Polacy mieli szanse zmienić zbojkotowali referendum.


antosia
Członek
Wpisy: 4

Reputation: 0
Re: W Polsce nic się nie zmieni ..
on: September 10, 2015, 14:46

Ja jednak staram się myśleć bardziej pozytywnie… Mimo wszystko 😉


Strony: [1]
WP Forum Server by ForumPress | Lucid Crew
Wersja: 1.8.2; Strona załadowana w: 0.018 sekundy.