Ford zwolni 7000 ludzi do końca sierpnia

Ford zwolni 7000 ludzi do końca sierpnia

 

Amerykański gigant samochodowy Ford ogłosił, że do końca sierpnia zmniejszy 7 000 miejsc pracy  starając się zmniejszyć koszty.

Plan zmniejszy zatrudnienie pracowników Forda o 10% i według firmy, zostanie dokonany zarówno poprzez dobrowolne, jak i przymusowe zwolnienia.

Ford powiedział, że plan, , pozwoli firmie zaoszczędzić 600 mln USD rocznie.

 

 

W liście do pracowników Hackett powiedział:

„Aby odnieść sukces w naszej konkurencyjnej branży i postawić Forda na zwycięstwo w szybko zmieniającej się przyszłości, musimy ograniczyć biurokrację, wzmocnić menedżerów, przyspieszyć podejmowanie decyzji, skupić się na najbardziej wartościowej pracy i obniżyć koszty” – powiedział.

Dodał, że reorganizacja została zaprojektowana, aby pomóc firmie stworzyć „bardziej dynamiczną, zwinną i wzmocnioną siłę roboczą, jednocześnie stając się bardziej dopasowaną jako firma”.

Kiedy GM ogłosił swoje własne plany redukcji zatrudnienia w listopadzie ubiegłego roku, dyrektor generalny firmy, Mary Barra, powiedziała, że ​​cięcia miały na celu uczynienie producenta samochodów „wysoce zwinnym, odpornym i rentownym”.

Pan Hackett powiedział, że ze względu na zmianę w praktyce firmy, pracownicy tracący pracę będą mogli pozostać przez kilka dni i pożegnać się ze współpracownikami, zamiast odejść od Forda od razu.

„Ford jest firmą rodzinną i pożegnanie z kolegami jest trudne i emocjonalne” – powiedział.

„Odstąpiliśmy od dotychczasowych praktyk w niektórych regionach, w których członkowie zespołu, którzy zostali rozdzieleni, musieli natychmiast opuścić swoje rzeczy, zamiast tego dać ludziom możliwość pozostania na kilka dni, aby się zamknąć i pożegnać”.

Konrad W

 

 

2 czerwca 2019