Firmy mogą płacić podatek VAT z góry po Brexicie.

 

Firmy mogą płacić podatek VAT z góry po Brexicie.

 

Projekt ustawy celnej będzie miał drugie czytanie w Izbie Gmin w poniedziałek.

Może zmusić dziesiątki tysięcy firm do zapłaty podatku VAT z góry w gotówce na rzecz HMRC.

Nicky Morgan, przewodnicząca komisji skarbu, powiedziała, że ​​skontaktuje się z HMRC i zaproponuje, aby parlamentarzyści zajęli się dogłębnie tą sprawą.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami towary przywożone z UE określane są jako „nabytki” dla celów podatkowych.

VAT nie jest płacony, dopóki produkty nie zostaną sprzedane klientowi końcowemu i opłacone. Ale jeśli Wielka Brytania nie pozostanie w Unii Celnej, towary z UE będą musiały być traktowane jak wszystkie inne towary importowane po Brexicie i VAT będzie pobierany do 15 dnia następnego miesiąca.

Brytyjskie Konsorcjum Detaliczne stwierdziło, że niepokoi go brak strategii rządu w zakresie podatku VAT.

Ministerstwo Skarbu przyznało w budżecie w listopadzie, że przedsiębiorstwa korzystają z opóźnionego rozliczania podatku VAT przy przywozie towarów z UE. „Rząd uznaje znaczenie takich rozwiązań dla biznesu, ze względu na zapewnioną przewagę przepływów pieniężnych.

„Rząd weźmie to pod uwagę rozważając potencjalne zmiany po wyjściu z UE i przyjrzy się możliwości złagodzenia wpływu przepływów pieniężnych na przedsiębiorstwa” – czytamy w oświadczeniu budżetowym.

W budżecie wskazano również, że po Brexicie, ministrowie zamierzają utrzymać system podatkowy „jak najbliżej tego, czym jest teraz”.

Wniosek jest taki ze kazdy kto bedzie prowadzil hurtownie sklepik handel z Polski musi przygotowac duzo pieniedzy aby oplacic VAT z gory gdy jeszcze towar nie zostal sprzedany.

Konrad W.

8 stycznia 2018