Firmy kart kredytowych, będą szybciej chciały spłatę

Firmy kart kredytowych, będą szybciej chciały spłatę

 

Firmy obsługujące karty kredytowe zaostrzają spłaty ze względu na obawy o spowolnienie gospodarcze.

Badania opublikowane przez ClearScore, serwis referencyjny, wykazały, że najlepsze oferty przeniesienia salda zniknęły z rynku .

Dzieje się tak dlatego, że banki i firmy obsługujące karty teraz wolą skupiać się na klientach o niższym ryzyku, niż na tych, którzy są mocno zadłużeni i chcą przesunąć swoje długi. Karty transferu salda umożliwiają użytkownikom przeniesienie istniejącego długu do nowego dostawcy, który zwykle oferuje okres bezodsetkowy jako zachętę.

Jednak ze względu na obawy, że wydatki konsumpcyjne osiągną nieuzasadnione poziomy, a stopy procentowe mają wzrosnąć w tym roku, firmy kartowe wyciągnęły niektóre z tych najlepszych ofert. Firma ClearScore stwierdziła, że ​​średnia transakcja przeniesienia salda spadła z 42 miesięcy do 36 miesięcy.

Niektórzy główni dostawcy wycofali swoje najlepsze oferty, takie jak Barclaycard, który obecnie oferuje maksymalny okres nieoprocentowania wynoszący 35 miesięcy, w porównaniu do 42 miesięcy wcześniej.

Halifax i MBNA również obniżyły swoje najlepsze oferty, od 43 miesięcy do 36 miesięcy. Największa zmiana nastąpiła w Sainsbury’s Bank, gdzie klienci są ograniczeni do 30 miesięcy bez odsetek, w porównaniu do 43 miesięcy w zeszłym roku.

Sarah Megginson, z ClearScore, powiedziała: „Wraz ze wzrostem stóp procentowych, które są bardziej prawdopodobne, w sierpniu widzimy, że banki zaostrzają politykę kredytową. Średnia ocena kredytowa osób pobierających karty kredytowe rośnie, co wskazuje, że banki robią krok w kierunku przyjmowania klientów o niższym ryzyku.

„We wszystkich bankach pierwszorzędni pożyczkodawcy zaciskają na swoich ofertach transferu i zakupu kart kredytowych. Widzieliśmy takie marki jak Barclaycard, które wycofały się z długoterminowej przestrzeni transferu salda, gdzie w ciągu ostatnich kilku lat bardzo mocno rywalizowały i skupiały swoje wysiłki na różnych obszarach, takich jak karty kredytowe podróżne „.

Panna Megginson powiedziała, że ​​spodziewa się, że transakcje przeniesienia balansu znikną.

„Każdy, kto ma dużą równowagę lub chce dokonać dużego jednorazowego zakupu powinien spojrzeć na otrzymanie darmowej karty teraz, gdy jest jeszcze kilka dobrych ofert na rynku” – powiedziała.

Konrad W

 

12 lipca 2018