Facebook w tle. Morderstwo 13-letniej dziewczynki w Southampton. Nagroda 10 tys funtów

Facebook w tle. Morderstwo 13-letniej dziewczynki w Southampton. Nagroda 10 tys funtów

 

Człowiek podejrzany o morderstwo nastolatki  nie daje hasła na Facebooku policji

24-letni Stephen Nicholson został po raz pierwszy aresztowany pod zarzutem morderstwa i aktywności seksualnej z dzieckiem przez funkcjonariuszy policji Hampshire badających śmierć 13-letniej dziewczynki

Mężczyzna podejrzany o morderstwo uczennicy Lucy McHugh został skazany na 14 miesięcy po tym, jak odmówił podania hasła na Facebooku policji w celu zbadania jej śmierci.

Stephen Nicholson, twierdził, że ujawnienie jego hasła może ujawnić informacje dotyczące konopi indyjskich, ale sędzia nazwał jego wymówkę „całkowicie nieadekwatną” i skazał go na 14 miesięcy

Podczas przesłuchania dwukrotnie odmówił udzielenia detektywom swojego hasła na Facebooku.

Nicholson został zwolniony za kaucją, a następnie oskarżony o brak współpracy z policją po tym, jak odmówił podania swojego hasła na Facebooku. Policja ma teraz „trudności” w uzyskaniu wiadomości od giganta mediów społecznościowych z Doliny Krzemowej, powiedział prokurator Matthew Lawson. Dodał: „Policja musi przejść przez to długą procedurę, dlatego policyjne śledztwo w sprawie morderstwa Lucy zostało znacznie utrudnione”.

Powiedział:

„Pan Nicholson wyjaśnił policji, gdy poprosiili o podanie informacji, że na swoim Facebooku znajdą informacje dotyczące konopi indyjskich i obawiał się, że gdyby informacja została ujawniona, naraziłaby go lub członków rodziny na ryzyko . „

Sędzia Parker nie zaakceptował „całkowicie nieadekwatnego” Nicholsona, że ​​podanie jego hasła naraziłoby informacje dotyczące konopi indyjskich.

Sędzia powiedział: „To, co zrobiłeś, utrudniło śledztwo i poważne dochodzenie, które spowodowało bardzo duże opóźnienie. „Oznacza to, że zadanie policji prowadzącej dochodzenie w sprawie morderstwa Lucy McHugh jest o wiele trudniejsze.”
Lucy miała kontakt z Nicholson tak niedawno, jak rano jej zniknięcia, sąd usłyszał

Dodał: „Wyjaśnienie, które wysunął Pan w związku z nieprzekazywaniem hasła, było i pozostaje całkowicie niewystarczające w porównaniu z pilną potrzebą dostarczenia tych informacji.”

Lucy została znaleziona nożem na śmierć w lesie w Southampton Sports Center 26 lipca

Decyzja, czy należy oskarżyć go o dalsze przestępstwa, spodziewana jest 27 października.

Lucy zniknęła z domu w dzielnicy Millbrook w Southampton tuż przed 9 rano, 25 lipca.
Jej zniknięcie wywołało desperackie poszukiwanie przez rodzinę, przyjaciół i policję, ale jej tragiczne ciało zostało odkryte około godziny 7.45 rano następnego dnia.

Od tego czasu oficerowie przeszli przez tysiące godzin materiału z kamer CCTV, próbując zebrać ostatnie godziny nastolatków, krzewy i lasy zostały sprawdzone, by zlokalizować ślady mordercy.

Charity Crimestoppers zaoferowała nagrodę w wysokości 10 000 funtów za wszelkie informacje, które prowadzą do zdobycia i skazania zabójcy Lucy.

Znalezione obrazy dla zapytania Lucy McHugh

Konrad W

 

 

4 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *