Eurokrata, „Brytole” albo zapłacicie albo nie ma umowy.

Eurokrata, „Brytole” albo zapłacicie albo nie ma umowy.

 

Guy Verhofstadt powiedział, że nie uznanie, że Wielka Brytania ma finansowe zobowiązania wobec reszty Europy, „zablokuje cały proces” i doprowadzi do scenariusza braku transakcji.

Były premier belgijski, który jest zaangażowany w ustalenia dotyczące Brexitu od strony Parlamentu Europejskiego, przyznał, że Londyn musi zaakceptować konieczność zapłaty. 

Powiedział, że Wielka Brytania odmawiająca zapłaty rachunku rozwodowego spowodowałaby „eksplozję” w całej UE, a tysiące projektów musiałoby być zmniejszonych i złomowanych. 

Powiedział: „Po pierwsze chodzi o rozliczenie finansowe – uznanie, że należy rozliczyć finansowy rozwód.. Jeśli tak się nie stanie, blokuje cały proces.

He said: “The first is on the financial settlement – a recognition that there needs to be a financial settlement. If that does not happen, it blocks the whole process.

„Mam wrażenie, że jeśli Wielka Brytania czeka na swoje stanowisko w sprawie rozliczeń finansowych i innych kwestii w rzeczywistości tot karanie samego siebie, ponieważ tracimy czas. Dopóki nie ma pewności o zapłącie, nie możemy rozpocząć drugiej fazy negocjacji. „

Musi być rozliczenie finansowe – Guy Verhofstadt

Dodał: „Problemem w tej chwili jest to, że ja osobiście, ani pan Barnier, nie usłyszeliśmy, że brytyjski odpowiednik twierdzi, że należy się finansowo rozliczyć.

„Problemem w tej chwili jest to, że nie zaczęliśmy od fazy pierwszej czyli uznanie, że musimy znaleźć porozumienie w sprawie rozliczenia finansowego. Ponadto pojawiły się zdecydowane podziały pomiędzy stronami projektu Brexit a rolą ETS który ma być w Wielkiej Brytanii nad emigrantami.

There needs to be a financial settlement – Guy Verhofstadt

Aby podsumować, brak zapłaty jaką chcą Eurokraci a chcą dużo 80 miliardów ( może Brytania zmniejszy zasiłki na rodziny ) skutecznie zabije wszelkie rozmowy na temat przyszłej umowy handlowej pomiędzy UE a Wielką Brytanią, powiedział Guy Verhofstadt.

Wielka Brytania nie zapłaci sumy, którą chcą Eurokraci no bo dlaczego ma płacić politykom którzy zrobili chaos w Europie a Tusk który negocjował warunki przed referendum z Cameronem doprowadził do wyjścia z UE. Tusk zamiast zrozumieć problemy z nadmiarem emigracji z krajów na wyspy które obciążały budżet ( zlikwidowano zasiłki na 3 dziecko )  straszył Londyn z Berlina zamiast proponować reformy.  Dlatego może nie być ani gwarancji dla emigrantów ani wolnego handlu bo Brukselę interesuje kasa nic więcej a tyle Londyn im nie zapłaci, więc umowy nie będzie.

Konrad W

21 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka