Eurokraci w panice. Włochy wyjdą z Euro i UE

Eurokraci w panice. Włochy wyjdą z Euro i UE

 

Panika wokół wyników wyborów we Włoszech – „Niemcy muszą teraz wydostać się ze strefy euro”

Liga i Ruch Pięciu Gwiazd, dwie populistyczne partie, zebrały około 50 procent głosów, zgodnie ze wstępnymi obliczeniami.

Ruch Pięciu Gwiazd, który ma największą liczbę głosów, poprzednio prowadził manifest wzywający do referendum w sprawie rezygnacji z członkostwa w strefie euro.

Włochy od dawna uważane są za zagrożenie dla stabilności europejskiej z powodu braku bezpieczeństwa banków, na które polityczna dysharmonia kraju ma zasadniczo zły wpływ.

Niemiecki komisarz Hans-Olaf Henkel powiedział:

„Większość wyników włoskich wyborów ma kluczowe znaczenie dla UE, nawet wobec euro. Dlatego Niemcy muszą teraz wydostać się z euro!”

Wniosek

Kraje maja dość Brukseli, znikają pieniądze z gospodarek do Niemieckich firm które podbiły kraje swoimi supermarketami a Bruksela chroni je aby je nie opodatkować.

Ostatnie lata UE będzie jak na „dzikim zachodzi”e każdy będzie chciał zabrać dla siebie jak najwięcej a na końcu w jeden dzień ogłoszą upadek Euro i wtedy ludzie mający oszczędności w Euro straca najwięcej.

Ważne aby Rzad Polski wspierał Polskie firmy, firmy zachodnie dzisiaj sa w Polsce za rok sie przeniosą. Ciekawe co Niemcy wymyślą aby dalej drenować pieniądze z Polskiej gospodarki a Rządy krajów odpowiednio ich nie opodatkowały. Oczywiście instytucje jakieś zostaną bo ktoś musi płacić emerytury urzędnikom z Brukseli, pieniądze ze składek już dawno wydali wśród swoich oraz biedne kraje nabrały pożyczek w Banku Europejskim więc nikt nie pozwoli sobie aby je biedne kraje nie spłacały.

Konrad W.

 

5 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat