Emil Wakulicz skazany za imperium prostytucji. Edynburg,Glasgow, Aberdeen

Emil Wakulicz skazany za imperium prostytucji. Edynburg,Glasgow, Aberdeen

Polski właściciel domu publicznego w Edynburgu zarobił na działalności 1.4 mln funtów
Ojciec i mąż, który połączył opiekę nad chorą żoną, cierpiącą na depresję z prowadzeniem imperium seksualnego, został skazany na 29 miesięcy więzienia.

Emil Wakulicz, lat 32, rekrutował kobiety z rodzinnej Polski do oferowania seksualnych usług płatniczych klientom:

w Edynburgu, Glasgow, Aberdeen, Belfast i Newcastle. Firma, Diamond Massage, miała własne centrum obsługi telefonicznej, aby zarządzać terminami spotkań.

Pracownice otrzymały pisemne umowy o pracę, a księgowy Wakulicza rozliczał ich podatki.

Ale lukratywny biznes Wakulicza wyszedł na jaw, gdy adwokat, który pracował dla niego przy zakupie nieruchomości, zaczął coś podejrzewać i zadzwonił na policję.

Sąd poinformował, że tajny funkcjonariusz policji, umówił się na wizytę w Diamond Massage i zgromadził wystarczające dowody, aby wnieść przeciwko niemu oskarżenie.

Obrońca Susan Duff , powiedziała sądowi, że jej klient wyraził skruchę za swoje czyny. Powiedziała, że ​​pierwotnie myślał, że nie złamał prawa. Duff dodała: „On jest przyzwoitym człowiekiem, który żyje normalnym życiem rodzinnym”.

 

Ale szeryf Nigel Ross powiedział, że nie ma innego wyboru i musi wysłać Wakulicza do więzienia, ponieważ wykorzystał kobiety, które pracowały dla niego.

Oskarżyciel Ann McNeill powiedziała: ” Świadczone usługi miały charakter seksualny, jest jasno określone w umowach, scenariuszach i materiałach szkoleniowych, które oskarżony przekazał kobietom. „Kiedy werbował kobiety , podał im instrukcje dotyczące tego, co nosić, co powiedzieć i jak się zachowywać.”

Katarzyna Cz.

photo/dailyrecord

19 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja