Emigrancji pakować walizki – nowy szef MSW Włochy

Emigrancji pakować walizki – nowy szef MSW Włochy

 

Czas spakować walizki: nowy minister spraw wewnętrznych we Włoszech ostrzega nielegalnych migrantów, że wolna jazda się skończyła, ponieważ obiecał masowe deportacje

Na wiecu Matteo Salvini ostrzegł:

„Darmowa jazda się skończyła. Czas się spakować ” i dołączył do premiera Giuseppe Conte i nowo zaprzysiężonego gabinetu na paradzie
W piątek Włochy zakończyły trzy miesiące zawirowań politycznych i finansowych

Migranci mieszkający we Włoszech zostali powiadomieni o rozpoczęciu pakowania, ponieważ nowi przywódcy w kraju obiecali ludziom wyrzucenia ich z kraju.

Podczas wiecu w północnych Włoszech nowy minister spraw wewnętrznych i lider Ligi, Matteo Salvini, ostrzegł: „Dobre czasy dla nielegalnych już minęły – przygotujcie się na spakowanie walizek”.

Spotkanie Salviniego zostało opisane jako „marzenie” przez jednego z kibiców, podczas gdy inny powiedział na facebookowej stronie politycznej, że nowy skład polityczny „oddycha innym powietrzem”.

 

„Wokół jest uroczyste powietrze, można to zobaczyć w spojrzeniach Włochów, którzy mają zaufanie do tego rządu. To rząd z właściwymi ludźmi we właściwych miejscach. „

NA zdjeciu nowy Włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini, centrum, pod koniec uroczystości z okazji rocznicy Republiki Włoskiej (Dzień Republiki) w dniu 2 czerwca 2018 r. W Rzymie, Włochy

Wcześniej dzisiaj Salvini dołączył do premiera Giuseppe Conte i reszty nowo zaprzysiężonego gabinetu, aby zobaczyć paradę Dnia Republiki w Rzymie.

Prezentowana narodowa duma jest cechą każdego Dnia Republiki, ale nabrała szczególnego znaczenia w tym roku po tym, jak Włochy w piątek zakończyły trzy miesiące politycznego i finansowego zamieszania  w rządzie, którego populistyczne i eurosceptyczne nastawienie zaniepokoiło Europę.

Zobowiązanie do masowych deportacji było przypomnieniem, że Włochy mają silnie antyimigrancką, prawicową partię w rządzącej koalicji i że Unia Europejska będzie musiała zmierzyć się z zupełnie nowym partnerem rządzącym czwartą co do wielkości gospodarką.

 A oto co szef UE mówi do Polski jesli nie przyjmie Polska Emigrantów – czy do Wlochów te tak powiem….

Konrad W

 

3 czerwca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat