Emeryci w Brytanii otrzymają setki funtów miesięcznie. Nowy program

Emeryci w Brytanii otrzymają setki funtów miesięcznie. Nowy program

 

Brytyjczycy w wieku emerytalnym mają możliwość zwiększenia dochodów emerytalnych poprzez wartościową rządową ofertą zanim zostanie ona wycofana na dobre w dniu 5 kwietnia.

Przyjęty przez rząd program pozwala każdemu, kto stracił okazję do nowej emerytury państwowej wprowadzonej w ubiegłym roku do otrzymania w zamian za nią dużej kwoty.

Wypłaty te, w porównaniu ze wskaźnikiem rent, są dwa lub trzy razy większe, jak podaje były minister ds. emerytur Steve Webb.

Każdy kto osiągnął wiek emerytalny przed 6 kwietnia 2016, ma teraz tylko trzy tygodnie na opłacenie Class 3A National Insurance i otrzymanie dodatkowego dochodu, który zapewnia również 50 procentowe w postaci renty odszkodowanie po śmierci emeryta.

Zgodnie z tym programem, 65-letnia kobieta może wymienić £ 8,900 na £ 520 rocznie, które wzrosną zgodnie z inflacją CPI każdego roku, według obliczeń Webb’a.

Dla porównania ta sama kobieta wykupując rentę tzw. index-linked z 50 procentową stawką dla jej męża, jeśli by ona pierwsza zmarła, otrzymałaby roczny dochód w wysokości zaledwie 195 £ rocznie.

Nawet bez ochrony inflacji, kwota w ramach programu, o którym mowa, będzie wynosić 347 £ rocznie.

Koszt zakupu dodatkowej emerytury państwowej w ramach programu top-up zależy od wieku i od tego ile dodatkowej emerytury chce się zakupić, ale maksymalna dostępna kwota wynosi £ 25 tygodniowo lub £ 1300 rocznie.

Webb powiedział, że system ten jest szczególnie atrakcyjny dla osób z niskimi emeryturami. Jest to także dobre rozwiązanie dla kobiet i tych o dobrym stanie zdrowia na podstawie tego, że wykazują oni tendencję do dłuższego życia.

Ponadto były minister ds. emerytur podkreślił:

„Program ten oferuje bardzo dobry stosunek jakości.

Każdy, kto otrzymywał emeryturę państwową do 5-tego kwietnia 2016 roku, a kto chciałby zwiększyć swoje regularne dochody, powinien poważnie rozważyć skorzystanie z tego programu przed jego wygaśnięciem, które nastąpi w ciągu kilku tygodni”.

Klaudia S.

15 marca 2017