E10 wchodzi nowe paliwo w Wielkiej Brytanii

E10 wchodzi nowe paliwo w Wielkiej Brytanii

 

Nowe , mniej zanieczyszczające paliwo, które będzie zmniejszało emisję wchodzi w UK.

Departament Transportu, wezwał do rozpoczęcia sprzedaży benzyny E10, która ma być mniej szkodliwa dla środowiska.

Paliwo zawiera wyższy procent bioetanolu, paliwa odnawialnego, niż typowa benzyna.

Zwykła benzyna sprzedawana w Wielkiej Brytanii zawiera do pięciu procent bioetanolu, podczas gdy E10 zwiększa ilość do około 10 procent. Paliwo E10 jest obecnie powszechnie dostępne w innych krajach Unii Europejskiej oraz w USA i Australii.

Większość nowych samochodów sprzedawanych obecnie w Wielkiej Brytanii jest zgodna z używaniem paliwa, ale niektóre starsze pojazdy nie są.

Nowe badania przeprowadzone przez Fundację RAC odkryły wiele popularnych samochodów używanych dzisiaj na drogach, które są niekompatybilne.

Szacuje się, że nowe paliwo trafi na podjazdy w ciągu najbliższych dwóch lat, ale setki tysięcy samochodów może nadal być niekompatybilnych.
Steve Gooding, dyrektor Fundacji RAC, powiedział: „Kiedy E10 pojawia się na placach, kierowcy muszą wiedzieć, czy ich samochody mogą z niego korzystać bez uszkodzenia.

„Analiza ta pokazuje, że nawet za kilka lat na naszych drogach nadal będą setki tysięcy samochodów, które są niezgodne z nowym paliwem.

„Dobrą wiadomością jest to, że zdecydowana większość samochodów na naszych drogach może działać na E10 i że Sekretarz Transportu Chris Grayling uznał potrzebę ochrony użytkowników starszych pojazdów, które nie są kompatybilne z E10.

Rzeczniczka DfT powiedziała: „Ten rząd ambitnie stara się zmniejszyć zależność Wielkiej Brytanii od importowanych paliw kopalnych i ograniczyć emisje dwutlenku węgla z transportu.

Oto 10 modeli, które będą miały najwięcej zarejestrowanych samochodów, które są niezgodne z normą E10 w 2020 r., Według Fundacji RAC (liczba samochodów w nawiasach):

1. Volkswagen Golf (28.066)

2. MG MGB (20 890)

3. Mazda MX-5 (18 162)

4. Nissan Micra (15 785)

5. Morris Minor (12 796)

6. Rover 25 (9 879)

7. MG MGF (9 352)

8. Ford Escort (8 947)

9. Rover Mini (7 614)

10. MG TF (7568)

Korad W

 

29 sierpnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *