Dziwne praktyki w Ambasadzie w Londynie, sprawa dla nowego Ambasadora

London

Dziwne praktyki w Ambasadzie w Londynie, sprawa dla nowego Ambasadora

Ludzie piszą i dzwonią i opowiadają my piszemy.

Przykład 1.

Pani Monika ( imie zostało zmienione ) została umówiona do dany dzień i daną godzinę do Polskiej Ambasady w Londynie . Przygotowała zdjęcia jakie są wymagane . Podeszła do pani która zajmuje się przygotowaniem wniosku . Kobieta spojrzała na zdjecie powiedziała – jest złe – proszę udać się do fotografa nieopodal ambasady i wyjaśniła gdzie. Smutna kobieta poszła do fotograła zrobić zdjęcie ale w myślach zastanawiała się dlaczego , przecież wcześniejszy fotograf zrobił dokładnie jak jest napisane. Będę musiała znów ponieść koszty.

Przykład 2

Pan Kasia – imie zmienione potrzebowała paszport jak zawsze udała sie Ambasady na wcześniejsze umówione spotkanie. Jej znajomy z którym przyszła czekał na ulicy. Weszła , pracownik ambasady rozpoczął rozmowę i nawet nie spojrzał na zdjęcie ale powiedział proszę iść do tego fotografa i powiedziała gdzie. Kobieta wyszła , i z przyjacielem poszli zrobić na nowo zdjecie gdzie znów musiała płacić.

Przykład 3.

Pan Krzysztof imie zostało zmienione jak każdy Polak potrzebował paszport. Umówił się na spotkanie, a że mieszka w Londynie już około 6 lat znalazł sobie na internecie nieopodal ambasady fotografa. Tam też poszedł zrobić sobie  zdjęcie paszportowe przed udaniem się na spotkanie. Gdy przyszedł do ambasady i udał sie do miejsca składania wniosku dał wymagane dokumenty oraz zdjecie. Pani zdjęcie wzięła , popatrzyła powiedziała złe. Proszę iść do fotografa znajduje się tutaj i tutaj. Pan Krzysztof powiedział ale ja byłem właśnie u niego i to on mi dał zdjęcie. Niestety pani nie dała za wygraną, to zdjecie jest złe. Jak to bywa nie wygrasz z urzędnikiem nawet gdy pracuje w Wielkiej Brytanii, zrozpaczony pan Krzysztof znów poszedł zrobić zdjecie i znów stracił pieniądze.

Przykład 4.

Pani Joanna potrzebowała nowy paszport zadzwoniła więc do Ambasady aby umówić się na paszport. Polka udała się na spotkanie a że mieszka niedaleko Ambasady i niedawno jej znajomy robił paszport doradził jej zrobić zdjęcie właśnie tam . Polka poszła zrobić zdjęcie i udała się do Ambasady. Zaczęła rozmowę z osobą zajmującą sie wnioskami o nowy paszport. Pokazała paszport w pani wzięła do ręki zobaczyła i powiedziała : – to zdjęcie jest złe proszę iść zrobić dobre do tego fotografa obok Ambasady. Pani Joasia jednak jest kobietą pewną siebie.Otworzyła swój porfel gdzie zatrzymała sobie potwierdzenie zapłaty od fotografa. Zrobiła to gdyż prowadzi mała firmę dlatego pomyślała pokaże księgowej może będę mogła włożyć do kosztów. Pani Joasia wyciągła więc pokwitowanie od fotografa mówiąc – proszę zobaczyć zapłaciłam u tego właśnie fotografa to zdjęcie musi być dobre.

Osoba odpowiedzialna za wniosek paszportowy opuściła głowe i zrobiła się czerwona na twarzy . Niech pani pokaże to zdjęcie jeszcze raz. O tak przepraszam to zdjecie jest dobre , jestem dzisiaj przemęczona.

Przykładów jest bardzo dużo.

 

photo

 Wniosek.

Wiemy co działo się w Ambasadzie gdy szefem placówki był Ambasador Sobków mianowany przez ministra MSZ z Platformy Obywatelskiej .

Dwa razy podczas wyborów cała Polska czekała na poprawki gdyż zle wypełniono wniosek. Pamiętamy też duże ilości manifestacji KODU przed Ambasadą, które to robiły wstyd Polakom w Londynie. Były też przypadki gdzie odmówiono Polakom pomocy i gdy mówili, że pójdą do lokalnych mediów o pomoc zostali wyśmiani w twarz. Polskie media w Londynie dostawały olbrzymie dotacje od Ambasady aby siedzieć cicho i nie krytykować Ambasady. Polacy płakali do słuchawek i szukali pomocy w mediach poza Londynem.

Panie Ambasadorze  – jest pan nowy ( Arkadiusz Rzegocki ) z innego układu, który chce aby państwo Polskie i pracownicy pracowali oddanie dla Polaków ciężko pracujących, dlatego piszemy ten oto artykuł żeby zwrócił pan uwagę co dzieje sie w pana Ambasadzie.  Polacy są zle traktowani i mają złe przeczucia, że osoby z Ambasady mogą mieć układ z fotografem, który za duże ilości zdjęć robionych Polakom, którzy idą po wniosek o paszport …. może …..dorabiają.

Oczywiście może to nie być prawda ale ……… my jesteśmy aby pisać i pytać jeśli zachodzi podejrzenie i są zgłoszenia, że dzieje się krzywda i wyzysk ludziom.

Konrad W

ph

24 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii