Dzisiaj głosowania o odwołanie Trumpa w Waszyngtonie

Dzisiaj głosowania o odwołanie Trumpa w Waszyngtonie

 

Marszałek Izby Reprezentantów Nancy Pelosi – najsurowszy krytyk polityczny Trumpa – przybywa w środę do Kapitolu USA przed historycznym głosowaniem, które powszechnie oczekuje się, że Trump może zostać skazany

Głosowanie to odbędzie się dzisiaj w Kapitolu USA w Waszyngtonie między 18:30 a 19:30 EST w środę wieczorem, przy czym w „House” większości demokratów uważany jest za bardzo prawdopodobne, że zagłosuje za impeachmentem.

Trump mógł wówczas stanąć przed sądem w izbie wyższej Kongresu – Senacie – w związku z zarzutami, że nadużył swojego urzędu i zablokował dochodzenie Kongresu w sprawie tego domniemanego nadużycia.

 Trump jest oskarżany o nadużywanie swojego biura, zmuszając swojego osobistego fixera Rudy’ego Giulianiego do podwieszenia upragnionego zaproszenia Białego Domu przed ukraińskim prezydentem Włodzimierz Żeleński na początku tego roku.  Trump rzekomo wstrzymał również 400 milionów dolarów pomocy wojskowej od Ukrainy. 

Oskarża się go o wykorzystanie zaproszenia i pomocy do próby przeprowadzenia ukraińskiego dochodzenia w sprawie potencjalnego rywala 2020, syna Joe Biden, Huntera. Hunter Biden musiał stawić czoła pytaniom związanym z powołaniem do zarządu ukraińskiej firmy gazowej Burisma. Mówi się również, że Trump chciał, aby Ukraina otworzyła sondaż na szeroko obalane twierdzenia, że ​​to Ukraina wtrąciła się w wybory prezydenckie w USA w 2016 r., A nie Rosja.

 Oczekuje się, że Trump zostanie trzecim prezydentem USA w historii, który zostanie formalnie zablokowany przez urządAndrew Johnson i Bill Clinton stanęli przed formalnym postępowaniem o impeachment, chociaż żaden mężczyzna nie został odwołany ze stanowiska. Richard Nixon również stanął przed formalnym dochodzeniem w sprawie impeachmentu, ale zrezygnował ze swojej pracy w hańbie, zanim mogło rozpocząć się postępowanie.

Trwają wielkie protesty w USA aby odwołać trumpa

Konrad W

 

18 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *