Dziewięciu mężczyzn wykorzystywało 13 letnie dziewczynki z Rochdale koło Manchester

Dziewięciu mężczyzn wykorzystywało 13 letnie dziewczynki z Rochdale koło Manchester

 

Wykorzystaliście te dziewczęta, ponieważ nie były częścią waszej wspólnoty lub religii”, usłyszeli członkowie gangu Rochdale, którzy zostali skazani w sumie na 77 lat więzienia.

Dziewięciu „z piekła rodem” mężczyzn, którzy nadużywali dziewcząt w wieku 13 lat, skazano -za gwałty i inne nadużycia, które trwały ponad 2 lat – dzisiaj w Liverpool Crown Court.

Po 11-tygodniowym procesie, ława przysięgłych uznała, że dziewięciu mężczyzn, z Rochdale i Oldham, popełniło liczne przypadki wykorzystywania seksualnego w ciągu dwóch lat. Zostali skazani na podstawie dowodów pochodzących od pięciu dziewcząt, które miały zaledwie 13 lat, gdy nadużycia miały miejsce w latach 2008-2010.

59-latek, który nie może być nazwany ze względów prawnych, został skazany za 19 lat,

Kabeer Hassan, 24 lat, z ulicy Lacrosse w Oldham, został skazany na dziewięć lat,

Abdul Aziz, 41 lat, z firmy Armstrong Hurst Close, Rochdale, został skazany na dziewięć lat,

Abdul Rauf, 43 lat z Darley Road w Rochdale, został skazany na sześć lat,

Mohammed Sajid, 35 lat, z ulicy Jepheys w Rochdale, został skazany za 12 lat.

Wcześniej w rozprawie jury otrzymało polecenie, aby uznać, że nie jest winny jednego gwałtu.

Adil Khan, 42 lat, z ulicy Oswald, Rochdale, został skazany na osiem lat więzienia.

Abdul Qayyum, 43 lat, z ulicy Ramsay w Rochdale, został skazany na pięć lat, Mohammed Amin, 44 lat, z ulicy Falinge w Rochdale, został skazany na pięć lat, Hamid Safi, 22 lat, z ulicy Kensington w Rochdale, został skazany na cztery lata pozbawienia wolności.

 

JAILED: Top - Abdul Qayyum, Hamid Safi, Kabeer Hassan, Abdul Rauf; Bottom - Abdul Aziz, Mohammed Amin, Adil Khan, Mohammed Sajid.

 

Wszyscy skazani zostali umieszczeni w rejestrze przestępców seksualnych na całe życie. Sąd dowiedział się, że większość mężczyzn pochodzi z pakistańskiej społeczności Rochdale i ma rodziny.

Dziewczęta zostały poczęstowane alkoholem, później gwałcone po czym zabierali je na północ Wielkiej Brytanii, żeby inni mężczyźni mogli uprawiać z nimi seks.

Oskarżeni pracowali jako kierowcy taksówek lub w lokalach szybkiego jedzenia„Tasty Bites” i w Balti House w Heywood, gdzie niektóre z ofiar dostały od nich darmowe kebaby zanim zostały przez nich wykorzystane.

Wszystkie ofiary były białymi dziewczętami. Jednak śledczy twierdzą, że dziewczynki zostały wykorzystane ze względu na swoją bezbronność, a nie rasę.

Policja uważa, że ​​nawet 47 dziewcząt mogło być wykorzystywanych przez mężczyzn, chociaż tylko pięć osób wyraziło chęć przedstawienia dowodów podczas procesu. Po tych przekonaniach, Det Chf Supt Mary Doyle, opisywała oskarżonych jako ” czyste zło’.

Policja w Greater Manchester i CPS przeprasza za to, że zbagatelizowała pierwsze doniesienia o zaistniałej sytuacji.

Wykorzystaliście te dziewczęta, ponieważ nie były częścią waszej wspólnoty lub religii”, usłyszeli członkowie gangu Rochdale od Sędziego.

You preyed on girls because they were not part of your community or religion’, says judge as he jails Rochdale sex gang.

Katarzyna Cz.

18 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime