Dziecko 6 lat umiera przez infolinię NHS. Plymouth

Dziecko 6 lat umiera przez infolinię NHS. Plymouth

 

Joroner ostrzegł, że więcej dzieci w Anglii może umrzeć, chyba że NHS podejmie działania po osoby zajmujące się rozmowami przegapiły kilka okazji, aby uratować życie sześcioletniemu chłopcu.

Sebastian Hibberd zmarł po tym, jak personel nie zauważył znaków ostrzegawczych, że część jelita nie pracuje, zanim doznał zatrzymania akcji serca w domu podczas oczekiwania na leczenie.

Koroner po śmierci dziecka zażądał od NHS England i NHS Digital przeprowadzenia przeglądu procedur, mówiąc, że obsługa połączeń nie była „odpowiednio wspomagana” przez algorytm stosowany do oceny pacjentów przez telefon.

Starszy koroner Ian Arrow powiedział w raporcie: „Moim zdaniem istnieje ryzyko, że przyszłe zgony wystąpią, jeśli nie zostaną podjęte działania.

Sebastian Hibberd zmarł po tym, jak opiekunowie połączeń NHS nie rozpoznali jego poważnego stanu zdrowia (Russell Hibberd)

Dochodzenie w sprawie śmierci małego chłopca dowiodło, że jego ojciec, Russell, skontaktował się z NHS 111 rano  po tym jak Sebastian zaczął wyrzucać zielone wymioty, miał zimne dłonie i stopy, ból brzucha i był zmieszany i majaczył – wszystko objawy dziecka cierpiącego na wgłobienie.

Ale osoby obsługujące połączenia nie rozpoznały stanu chłopca jako zagrożenia życia w powtarzających się rozmowach, aż jego ojciec ponownie skontaktował się z nimi pięć godzin później.

Sebastian doznał zatrzymania akcji serca w swoim domu w Plymouth podczas oczekiwania na leczenie, i pózniej został uznany za zmarłego po zabraniu do szpitala w Derriford.

Koroner później wydał opowiadanie na temat swojej śmierci.

Pan Arrow stwierdził w swoim raporcie: „W szczególności jest bardziej prawdopodobne, że gdyby jego stan został rozpoznany i otrzymał leczenie o 8:44, jego życie mogło zostać zachowane, niestety osoby na infolinii podjęły błedą decyzje o oczekiwaniu na poprawe stanu zdrowia dziecka i nie wysłały szybko karetki”.

Koroner ostrzegł, że więcej dzieci w Anglii może umrzeć, chyba że NHS podejmie działania szkoleniowe dla osób zajmującymi się rozmowami telefonicznymi na infolinii w NHS.

Nhs infolinia, oni decyduja czy wyslac karatke

Konrad W

 

 

24 czerwca 2019