Dzieci wracaja do szkoły 1 czerwca na wyspach.

Dzieci wracają do szkoły 1 czerwca na wyspach.

 

 Boris ujawnia plany wysłania uczniów z powrotem do klasy w ciągu TYGODNI.

BORIS JOHNSON ogłosił, że brytyjskie szkoły mogą zostać ponownie otwarte już od 1 czerwca.
Boris Johnson zwrócił się dziś do narodu z prośbą o ogłoszenie kolejnych kroków Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na koronawirusa.

Podczas trwającego 12 minut filmu wideo premier powiedział, że szkoły mogą zostać ponownie otwarte już 1 czerwca.  Zasugerował, że szkoły podstawowe mogą być jednymi z pierwszych, które zostaną ponownie otwarte.

Premier powiedział, że uczniowie w pierwszym, szóstym roku będą jednymi z pierwszych, którzy powrócą.

Uczniowie szkół średnich, którzy w przyszłym roku zdadzą egzaminy, będą również traktowani priorytetowo ale nie wiadomo jeszcze szczegółowo kiedy zostana otwarte.

Johnson powiedział: „W drugim etapie – najwcześniej do 1 czerwca – po połowie semestru – uważamy, że możemy rozpocząć stopniowe otwieranie sklepów i przywracać uczniów do szkół etapami, zaczynając od przyjęcia , dzieci na rok 1 i rok 6.

„Naszą ambicją jest, aby uczniowie szkół średnich, którzy będą zdawać egzaminy w przyszłym roku, mieli  trochę czasu ze swoimi nauczycielami przed świętami. Wkrótce przedstawimy szczegółowe wskazówki, jak sprawić, aby wrócić do życia w szkołach i sklepach oraz w transporcie”.

Według opinii dzieci klas średnich wróca do szkół 1 lipca , ale będzie to zależało czy nie dojdzie do zarazeń dzieci w klasach od 1 do 6 roku dlatego Rząd nie nakazał wszystkim dzieciom wracać do szkół. Szykuj się do pracy, jesli Rząd wysyła dzieci do szkół, planuje już nie płacić 80% firmom a to oznacza że niedługo wrócisz do pracy.

Premier podkreślił, że jest to plan warunkowy – i można go zmienić w dowolnym momencie.

Konrad W

 

10 maja 2020

1 komentarzy
  1. „którzy zdadzą egzaminy w przyszłym roku, mieli przynajmniej trochę czasu ze swoimi nauczycielami przed świętami. ” Kto to tłumaczy?GOOGLE?

Komentowanie jest wyłączone.