Dwóch rumuńskich gangsterów ukradło 1.6 miliona w Anglii

Rumuńskich dwóch inteligentnych gangsterów ukradło 1.6 miliona w Anglii

 

Dwaj rumuńscy gangsterzy, którzy ukradli 1,6 miliona funtów z bankomatów w Wielkiej Brytanii, zarażając bankomaty  wirusem komputerowym, zostali skazani na siedem lat.

Emanual Leahu, 30 lat i Gheorge Mirzac, 32 lata, byli członkami grupy wschodnioeuropejskiej, która w maju 2014 roku włamała się do 51 bankomatów.

Wybierali do ataku autonomiczne bankomaty „Cardtronic”, i infekowali je złośliwym oprogramowaniem. Gdy już weszli do systemu operacyjnego, mogli oni metodycznie wyciągać pieniądze.

Po wybraniu pieniędzy oprogramowanie zostawało usunięte jak i ślady włamania.

Okradali bankomaty w takich miastach : w Brighton, Liverpoolu, Londynie i Portsmouth.

Pierwszy z nich Leahu został aresztowany przez funkcjonariuszy w Bacau w Rumunii w zeszłym wrześniu i został wydany na terytorium Wielkiej Brytanii.

Drugi mężczyzna Mirzac został aresztowany przez francuską policję w Cannes w styczniu tego roku na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. W lutym został przywieziony do Wielkiej Brytanii.

Emanual Leahu (po lewej), 30 lat, a Gheorge Mirzac (z prawej), 32 lata

 

oni

Leahu został uwięziony na cztery lata i dziesięć miesięcy, podczas gdy Mirzac został skazany na dwa lata i dziesięć miesięcy za spisek w celu oszustwa.

Dwaj inni członkowie gangu byli wcześniej uwięzieni za pomoc.

Teofil Bortos, lat 37, został skazany na 7 lat w styczniu 2016 roku, podczas gdy Grigore Paladi, lat 40, został skazany na 5 lat więzienia w 2015 roku.

Prokurator Timothy Godfrey określił  że kradzież była starannie zaplanowa i wyrafinowana  w wyniku którego gang kryminalny dostał dostęp do 51 bankomatów.

 Pieniędzy czyli około 1.6 miliona funta nie odzyskano,uważa się, że zostały zainwestowane w Rumunii.

Grigore Paladi, 40, who was jailed for five years, is pictured at one of the cash machines

Konrad W

photo/dailymal

4 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime