Dwie studentki zabite w szyje na wakacjach w Maroku

Dwie studentki zabite w szyje na wakacjach w Maroku

 

Mężczyzna aresztowany za śmierć dwóch skandynawskich studentek, które miały podcięte szyje, był związany z grupą terrorystyczną.

Norweska turystka Maren Ueland (28 lat) i duńska tyrustka Louisa Vesterager Jespersen (24 lata) zostali znalezieni w swoim namiocie po tym, jak w poniedziałek zamordowano ich w szyję w górach Atlas w Maroku.

Policja aresztowała podejrzanego we wtorek w Marrakeszu i wciąż poluje na trzech innych mężczyzn zidentyfikowanych przez inicjały „RA”, „AE” i „OE”. Detektywi opublikowali zdjęcia podejrzanych, którzy mieszkają w Marakeszu lub poza nim.

Prokuratura w Rabacie powiedziała w oświadczeniu, że jedyny schwytany podejrzany ma powiązania z nienazwaną grupą terrorystyczną, którą lokalne media określiły jako Państwo Islamskie. Władze traktują morderstwa jako akt terrorystyczny. Policja przyglądała się również materiałom krążącym w sieci, które rzekomo pokazywały morderstwa.

Kobiety zostały znalezione martwe dziesięć kilometrów (6,2 mil) od wioski Imlil, która jest często punktem wyjścia do wspinaczki na Mount Toubkal, najwyższy szczyt Afryki Północnej.

Piesze wędrówki w okolicy zostały czasowo zawieszone.Matka pani Ueland, Irene Ueland, powiedziała NRK, że jej córka podjęła środki ostrożności przed podróżą, podczas gdy matka pani Jespersen, Helle Jespersen, dodała, że ​​ostrzegła swoją córkę przed podjęciem tej podróży.

Maroko jest ogólnie uważane za bezpieczne dla turystów, ale od lat walczy ze sporadycznym islamskim ekstremizmem.

Poszukiwani:

Scandi tourist murder Picture: Afatti Rachid AFP/Getty Images

Scandi tourist murder Picture: Abdessamad Ejjoud AFP/Getty Images

Scandi tourist murder Picture: Younes Ouaziad AFP/Getty Images

Konrad W

 

 

 

20 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *