Dwa lata przejściowe, UK na rozdrożu, Brexit zawieszony

Dwa lata przejściowe, UK na rozdrożu, Brexit zawieszony

 

Coraz większy zamęt jest na terenie Wielkiej Brytanii, Rząd Pani May nie prowadzi własnej polityki, coraz gorzej.

Wczoraj w Brukseli Bruksela i Premier May podpisały dwuletni okres przejściowy w którym to Wielka Brytania zostaje dalej członkiem Unii Europejskiej bo jak inaczej nazwać jeśli wszystkie obowiązujące prawa i umowy zostają po marcu 2019 roku kiedy to Wielka Brytania opuści UE.

– dalej nielimitowana emigracja będzie mogła przylatywać na wyspy po nielimitowane zasiłki

– dalej Wielka Brytania będzie wpłacała do UE pieniądze

– sąd w Strasburgu będzie miał najważniejsze zdanie nad prawem na terenie Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest na rozdrożu co zrobić. Po referendum pani May powiedziała do całej opinii publicznej że będzie hard Brexit, pół roku pózniej po wyborach w których przez zamachy straciłą wiele głosów i ledwo skleciła Rząd powiedziała że będzie Soft Brexit teraz okazuje się Wielka Brytania zostaje na kolejne 2 lata w Unii Europejskiej choć niby ją opuszcza.

Chyba w Londynie w Rządzie Torysów nikt nie wie co robić i nie ma realnego i klarownego planu jak wyrwać się i czy wyrwać się z UE i jak zbudować swój kraj.

Unia Europejska jest zadowolona wiadomo jeśli Wielka Brytania zbuduje gospodarkę poza Unią i życie ludzi się polepszy wtedy inne kraje opuszczą UE.

Obecnie choć Wielka Brytania w UE ceny idą do góry: woda, gaz, licencjata na telewizję, recepty oraz podatki lokalne. Widać że życie się przez bycie w Wielkiej Brytanii pogarsza.

Co się wiec wydarzy za 2 lata.

Moze być jeszcze ciekawej w roku 2021 mija okres przejściowy a później za 3-6 miesiecy wybory, jeśli Konserwatyści przegrają wybory za brak zdecydowania i pomysłu na Brexit wygra partia Liberalna i wtedy może nawet nie dojść do Brexitu…

Konrad W

 

24 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka