Duże problemy Niemiec, spadek waluty Euro, Tusk bez żadnych reform

UNIA EUROPEJSKA

Duże problemy Niemiec, spadek waluty Euro, Tusk bez żadnych reform

Strefa Euro ponosi porażke za porażką ale najbardziej odczuwają Niemcy.

Gospodarka Niemiecka odnotowała spadek o 4.1 procent a import spadł o 2.2 procent. Eksport wzrósł tylko o 0.5 procent do poprzedniego miesiąca.

Taki niski procent to jednym słowem stagnacja w ekonomi państwa.

Dane te sugerują, że przemysł niemiecki oparty na produkcji fabrycznej może osiągnąć tylko 1 % przyrostu w ciągu trzech miesięcy.

 

Patrząc w przyszłość, spadek waluty Euro do funta brytyjskiego oraz przejęcie Białego Domu przez Trumpa nie wróży dobrze dla niemieckiego eksportu. To handel Niemiecki miał być głównym przychodem ekspansji największej gospodarce Europy dlatego jego spadek uderza w rozwój całej gospodarki Niemiec.

Dzisiaj 10 grudnia wartość waluty Euro znów spała w stosunku do funta obecnie to:

1 funt – 1.19 euro

 

To pokazuje olbrzymi spadek waluty Euro do funta  – w dniu 11 pazdziernika 2016  wartość była prawie równa i wynosiła   –  1 funt kosztował 1.09 Euro.

Trzeba pamiętać że Donald Tusk w marcu kończy swoją pierwszą kadencje i przez dwa lata nie zrobił żadnych reform w Unii Europejskiej aby ludziom się dobrze żyło a wręcz doprowadzono do chaosu, zniszczeń i olbrzymich strat. Mógł słuchać Dawida Camerona jak chciał wprowadzić jednakowy zasiłek dla rodzin lub jednakową stawkę na godzinę aby nie doprowadzić do tak wielkiej migracji wewnątrz Europy.

Niestety byłoby to sprzeczne z polityką Brukselskich Eurokratów czyli nie słuchać Brytyjczyków i nie dawać ludziom nic. Bruksela jest po to aby ochraniać zarobek dużych korporacji w państwach Europy Wschodniej  aby płacili  ” ludziom tylko na chleb „.

Za dwa lata kraje w Europe wrócą do swoich walut aby być bardziej konkurencji na zmieniającym się globalnym rynku. Niemcy bez grantów Wielkiej Brytanii czyli 50 milionów dziennie nie utrzymają Unii Europejskiej, ich bank ma jeszcze do zapłaty 14 mld euro kary. W roku 2017 ruszają w Europie elektryczne busy w firmach kurierskich oraz autobusy a to oznacza olbrzymi spadek produkcji skrzyni biegów do samochodów i wszystkich podzespołów.

Koniec Euro i Unii już nadchodzi, zmieniaj oszczędności na dolary lub funty.

W dwa lata Donald Tusk i Junker położyli Unię Europejską. Wyjście Anglii z UE jest najgorszą opcją dla UE i obciąża całkowicie Donalda Tuska. Nie będzie pieniędzy na granty Unijne , Bruksela napompowana urzędnikami, wysokimi zarobkami i emeryturami będzie musiała podnieść wpłaty krajów do budżetu Unii . Tusk ściąga wizy na Ukraińców aby Rząd Beaty Szydło zaczął płacić im dotacje na dzieci.Trzeba pamiętać że Holendrzy w referendum nie zgodzili się na przyjęcie Ukrainy do Unii Europejskiej dlaczego więc Tusk znów łamie prawo i nie słucha woli Europejczyków.

Dlaczego nikt nie słucha woli Holendrów. Wynik brzmiał 61% na nie – 32.28% na tak. Czy Tusk rozumie demokracje ?

Donald Tusk zachowuje się jak dyktator chyba że – a może taki jest cel Tuska aby upadł flagowy program 500+ Prawa i Sprawiedliwości i ludzie wybrali już za 3 lata ponownie Platformę Obywatelską.  ( do Niemiec po zasiłki nie pojadą gdyż Merkel nałożyła 5 letni okres oczekiwania ).

Tusk przez dwa lata nie zrobił żadnych reform w Unii….

http://polskie-echo.com/szykuj-sie-na-irexit-bruksela-przykreca-srube-irlandii-musi-wyjsc-z-ue/

Dawid Cameron na spotkaniu w USA w zeszłym tygodniu powiedział dobitnie, euro upadnie do dwóch lat – nie wierzysz poszukuj w depeszach światowych .

Konrad W

10 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy
  1. NIECH SZLAG TRAFI UNIĘ EUROPEJSKĄ A Z NIĄ NIEMCY. AMEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentowanie jest wyłączone.