Belweder już pogonił Trumpa. Rozwaga Anglii, Danii i Malty

Belweder już pogonił Trumpa. Rozwaga Anglii, Danii i Malty

 

Robi się coraz ciekawej w Europie i widać że już i PIS i Duda zaczynają grać w politykę przeciwko Donaldowi Trumpowi.

Tylko 5 krajów, odmówiły podpisania umowy z Francją i niemieckimi siłami obronnymi aby powołać Armię Europejską która staje się od razu w konkurencji dla NATO pod zarządzaniem najsilniejszej Armii świata USA oraz Wielkiej Brytanii.

Oto Bruksela rozpoczyna swój „historyczny” marsz w kierunku armii UE.

Do tej pory 23 kraje UE zgodziły się połączyć siły w ramach paktu o współpracy obronnej, kierowanego przez Francję i Niemcy, których przywódcy długo prowadzili kampanię na rzecz większej integracji między państwami członkowskimi.

Wszystko to pod nową nazwą PESCO.

 

Pakt na rzecz stałej współpracy strukturalnej (PESCO) obejmuje zobowiązania dotyczące integracji sił zbrojnych, zwiększenia wydatków na obronę i utworzenia wspólnego dowództwa. Szefowie UE odłożyli 4,9 miliarda funtów (5,5 miliarda euro) na sfinansowanie badań i rozwoju nowego sprzętu wojskowego oraz zakupu nowego sprzętu.

Jednak do tej pory Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Portugalia i Malta jeszcze nie podpisały umowy, która jest postrzegana przez niektórych jako kolejny krok w kierunku w pełni rozwiniętej armii UE.Uruchomienie projektu PESCO nastąpi już w przyszłym miesiącu.

Brytyjscy ministrowie obrony już wcześniej poprzysięgło weto stworzenia armii UE, a Sekretarz obrony Sir Michael Fallon powiedział w 2016 r. że taka siła będzie służyć jako „rywal NATO”. Jednak zbliżające się odejście Wielkiej Brytanii z bloku UE dało Francji i Niemcom możliwość pójścia naprzód z ich planami.

Porozumienie PESCO zawiera zobowiązanie do „regularnego zwiększania budżetów obronnych w czasie rzeczywistym”, niestety pieniądze nie idą już na NATO, które tworzą USA czyli Donald Trump i Wielka Brytania ale pieniądze pójdą do Berlina i Paryża. Obejmuje to także zobowiązanie do „zwiększenia udziału wydatków przeznaczonych na badania i technologie obronne w celu zbliżenia się do dwóch procent całkowitych wydatków na obronę”.

Dania wycofała się ze wszystkich unijnych polityk obronnych, jednak Politico poinformował, że od Portugalii i Irlandii oczekuje się podpisania umowy z PESCO przed formalnym uruchomieniem w przyszłym miesiącu. Przed zatwierdzeniem planu w Brukseli wczoraj szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini powiedziała: „To będzie historyczny dzień dla europejskiej obrony”. Zapytana, dlaczego armia UE jest wymagana oprócz NATO, pani Mogherini powiedziała, że ​​proponowany nowy związek obronny oferuje większą elastyczność.

Oto już ciesząca się pani Mogherini,  świętuje historyczny dzień europejskiej obrony.

Federica Mogherini showing the PESCO agreement

To w ogóle jest ciekawe że NATO w Europie gwarantowało z Brytyjczykami i Amerykanami spokój i brak wojen i teraz Niemcy znów chcą to zmienić. Dlaczego ?

Polacy to strasznie dziwni ludzie, Ameryka daje im parasol ochronny najsilniejszej Armii świata, wyswobodziła ich od komunizmu a oni dalej brnąć w ślepą uliczkę zamiast trzymać się najsilniejszego sojusznika na świecie i to z wartościami, gdyż kraje które są w sojuszu z USA kwitną gospodarczo i mają wolność. W krajach pod patronatem Niemiec i Francji ludzie zarabiają grosze i przejmuje się ich gospodarkę narodową………….

Poniżej – tak wygląda rozkład państw które nie przystępują do projektu Niemiec i Francji w „przegonieniu” Amerykanów z Europy. Ciekawe czy Rosjanie maczali w to palce.

To dziwne bo Armia Europejska w sumie nie ma militarnego wroga – no chyba że UK i USA lub Rosja, ale i tak nie ma z nimi szans –  więc czy czasami nie jest tworzona przeciwko ludziom, którzy mają poglądy konserwatywne aby gdy przyjmą Rządy w krajach nie mieli praktycznie nić do gadania oraz przemysł zbrojeniowy kwitł we Francji i Niemiec…

 

Graphic showing nations in PESCO and NATO

 

Teraz wyjaśnimy wielkim strategom w Belwederze przy Dudzie niepamiętających jeszcze czasy swojego przyjaciele Komorowskiego bo wielu ich pracuje przy Dudzie o co chodzi.

David Cameron Premier Brytanii dzień po ogłoszeniu Brexit powiedział, że przez Brexit może dojść do wojny. Dlaczego, bo Londyn sprzeciwiał się aby Niemcy i Paryż zbudowali Armię Europejską. Pani Mogherini powiedziała że Armia Europejska ma służyć między innymi do tłumienia niepokojów w Afryce, ale zaraz część Afryki jest w sojuszu z Wielką Brytanią, która ma tam swoje biznesy. Co wiec wtedy, wojna?. To bardzo ciekawe ale po wyrzuceniu Amerykanów z Europy Niemcy i Francja będą chciały wyrzucić Anglików z Afryki…

Może sie okazać, że zmiana pana Dudy w Belwederze w roku 2020 na innego Prezydenta bardziej Pisowskiego i Proamerykańskiego może okazać się za późna. Szokiem jest jednak to, iż Rząd PIS ogłosił że zgadza się na postulaty pana Dudy, wiec można pokusić się że PIS też dał drugiego kopniaka Donaldowi Trumpowi.

Przyszłość w Unii Europejskiej szykuje się jednak bardzo zła. Gdy Bruksela przejmie narodowe Armie , Podatki, Szkolnictwo – firmy i media już ma  – dla osób mających inne poglądy niż lewackie będą musiały uciekać na wyspy Brytyjskie lub do Ameryki. Bo gdy Rządy Partie Konserwatywne w Europie ich Rządy mają tolerować wszystko, gdy jednak Rządzą Partię Lewackie w Brukseli pomysły konserwatywne jak i Ameryka mają zostać zniszczone, widać to jak blokuje się portale społecznościowe.

Teraz już wiemy czemu DUDA zablokował reformę Sądów gdyż jedną nogą jest w Brukseli jest też zwierzchnikiem Polskich sił zbrojnych.Może to ON będzie tym co zamknie drzwi za Polskim żołnierzem udającym się do pracy w szklarni u bauera.

Dlaczego Polska nie zachowała się jak Dania czyli nie zrezygnowała z tego projektu i pokazała ze przyjazd Donalda Trumpa do Polski i powiedział takie miłe słowa Polakom zostanie odwzajemnione i Polska nie przystąpi do projektu godzącego w NATO ?

Pytań wiele, jedno jest pewne Niemcy i Francja chcą pogonić wojska amerykańskie z Europy, pozbywając ich pieniędzy ze składek na NATO i zdobyć te pieniądze. Aż strach myśleć kto zarządzą Polską i innymi krajami w Europe gdyż wyraźnie jest napisane że Armią Europejską będą zarządzać Niemcy i Francuzi co źle kończyło się w historii…

Słowa Camerona  o wojnie dzień po Brexit zaczynają przypominać dreszczowiec w którym ciemnym charakterem oprócz Tuska, który powiedział, że Londyn będzie jadł sól a nie ciastko po Brexit ( nagranie na dole strony)  może być w Polsce także osoba na literę D. Zasiada w Belwederze i popiera Armię Europejską czyli oręż Niemiec i Francji do konfrontacji z USA i UK i to przy udziale Polskiego podatnika. W Polityce liczą się gesty, i taki pokazał Trump w Warszawie niestety od Polski nie ma co liczyć.Tylko Anglia, Dania i Malta potrafiła to zrobić .

Polska i Prezydent Duda to bardzo ciekawy przypadek gdyż Duda mówi ( każdy może znaleźć sobie jego słowa na necie )  że popiera Armię Europejską  ale przy boku NATO. Niestety ale to obłęd, gdyż nie ma co liczyć na zmniejszenie podatków dla mało zarabiających Polaków i Polskich Firm  gdyż Polska płaci składki na NATO a teraz będzie płacić i na Armię Europejską czyli Niemiecki-Francuski pomysł uderzający w USA. Widać wyraźnie że pan Duda kieruje swoje gesty do Brukseli niestety kosztem i tak prawie pustych portfeli Polaków i możliwości rozwoju Polskich firm przez wysoki ZUS i podatki. Brawo.

Temat wykresu jakie kraje już płacą na Armię Europejską jest opisywany w mediach Brytyjskich pokazujący kto jest sojusznikiem a kto nie Anglii. Niestety ale o Polakach na wyspach pisze się albo że robią przestępstwa albo że są nacjonaliści gdy robią marsze albo że po prostu Polska nie jest wyrazista w swoich poglądach jak Malta czy Dania ale Polska chce by chronić ich „tyłka” przed Rosją.

Konrad W

14 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polska