Drugie referendum o Brexit, Nigel Farage

Drugie referendum o Brexit, Nigel Farage

 

Nigel Farage sugeruje, że Wielka Brytania może potrzebować drugiego referendum w sprawie Brexitu, by rozstrzygnąć kwestię członkostwa w UE.

Nigel Farage powiedział, że Wielka Brytania może potrzebować przeprowadzić drugie referendum w sprawie Brexitu. Były przywódca Ukip powiedział, że drugie głosowanie będzie świadczyło o wycofaniu przez Wielką Brytanię rezygnacji z Unii Europejskiej w liczbach „znacznie większych”, co rozwiązałoby problem „na całe pokolenie”.

Pan Farage powiedział, że powtórka z 23 czerwca 2016 r. Może być jedynym sposobem na powstrzymanie Remainerów „ryczenia” od wyniku, który Urlop wygrał o 52 procent do 48 procent.

Interwencja najprawdopodobniej wywoła polityczną burzę z politykami po obu stronach debaty, która była nieugięta, aby wynik pierwotnej ankiety był respektowany.

Theresa May powiedziała wcześniej, że drugi głos podważy zaufanie do demokracji i „zdradzi Brytyjczyków”.

Przemawiając Farage do The Wright Stuff na Channel 5 powiedział:

„Mój umysł tak naprawdę zmienia to wszystko. Pewne jest to, że Cleggs, the Blairs the Adonises nigdy się nie poddadzą.Będą kontynuować ryczenie, jęczenie i jęczenie przez cały ten proces.Być może, po prostu dochodzę do punktu, w którym myślimy, że powinniśmy przeprowadzić drugie referendum w sprawie członkostwa w UE … chyba że będziecie chcieli przeprowadzić referendum wielokrotnego wyboru, które mogłoby wprowadzić ludzi w błąd.Myślę, że gdybyśmy mieli drugie referendum w sprawie członkostwa w UE, zabilibyśmy go na całe pokolenie.Odsetek, który zagłosowałby na następny wyjazd, byłby znacznie większy niż poprzednio i możemy po prostu zakończyć to wszystko. A Blair może zniknąć w całkowitym zapomnieniu.

Oficjalny rzecznik premiera powiedział: „Nie odbędzie się drugie referendum”.

Lord Adonis opisał głosowanie Brexit jako „nacjonalistyczny spazm”, podczas gdy pan Clegg uprzednio wezwał do kolejnego referendum. Lord Mark Malloch Brown, przewodniczący organizacji anty-Brexit Best for Britain, z zadowoleniem przyjął uwagi Farage’a. Powiedział: „Drugie referendum: moje przesłanie jest jasne – przynieś to.

Speaking to The Wright Stuff on Channel 5: “My mind is actually changing on all this. What is for certain is that the Cleggs, the Blairs the Adonises will never ever ever give up.“They will go on whinging and whining and moaning all the way through this process.“So maybe, just maybe, I’m reaching the point of thinking that we should have a second referendum on EU membership…unless you want to have a multiple choice referendum which would confuse people.“I think that if we had a second referendum on EU membership we would kill it off for a generation.“The percentage that would vote to leave next time would be very much bigger than it was last time round.“And we may just finish the whole thing off. And Blair can disappear off into total obscurity.”

Konrad W

 

11 stycznia 2018