Drugie referendum Brexitu, chce burmistrz Londynu Sadiq Khan

Drugie referendum Brexitu, chce burmistrz Londynu Sadiq Khan

 

Partia Pracy w stanie wojny o drugie głosowanie Brexit: Sadiq Khan mówi, że obietnica może znaleźć się w manifeście, kiedy Corbyn zamyka konferencję partii

Próba zamknięcia debaty na temat Brexitu przez Jeremy’ego Corbyna na konferencji partii Pracy nie powiodła się dzisiaj, gdy starsi członkowie partii walczyli o otwarcie drzwi dla drugiego referendum UE.

Burmistrz Sadiq Khan złożył obietnicę, że będzie naciskał aby drugie głosowanie krajowe, zostało włączone do następnego manifestu. Członkowie gabinetu cieni odmówili odrzucenia tego pomysłu.

Twierdzono też, że kanclerz cieni John McDonnell pozostawił możliwość otwartą, podczas prywatnej odprawy liderów biznesu na zebraniu w Brighton.

 

Andrew Gwynne, sekretarz społeczności w gabinecie cieni, który jest wysoko ceniony przez pana Corbyn, nie chciał wykluczyć drugiego referendum.„Może być tak, że rząd wraca bez porozumienia, a polityką Partii Pracy jest, że brak porozumienia jest najgorszym wynikiem dla Wielkiej Brytanii” – powiedział. „Myślę, że w tym przypadku musimy mieć bardzo poważną dyskusję na temat tego, jak to potraktujemy.”

Wczoraj zespół pana Corbyna zdołał zapobiec pełnej debacie na temat kwestii UE podczas konferencji.W szczególności chcieli uniknąć głosowania nad tym, czy Praca powinna wspierać europejski swobodny przepływ, do którego przywódca partii jest wrogo nastawiony, ale trzy czwarte członków popiera ruch.

Polityka partii Pracy dotycząca UE została starannie poskładana w całość latem przez Sir Keira Starmera, ministra Brexit w gabinecie cieni, aby zachować opcje partii, jeśli Brexit okaże się klapą przed następnymi wyborami.

Dziś kanclerz gabinetu cieni przyznał, że funt może znaleźć się pod presją, jeśli partia Pracy przejmie władzę. Powiedział, że partia musi przygotować się na „atak” przeciwników w mieście, mediach i parlamencie. Powiedział, że partia musi „rozpisać możliwy scenariusz” z ekspertami. Zauważając, że te możliwości obejmowały wywóz kapitału, powiedział: „Co się stanie, jeśli funt będzie masowo sprzedawany?

„Nie sądzę, że będzie, ale nigdy nie wiesz, więc musimy przygotować się tez na taką możliwość … ludzie chcą wiedzieć, że jesteśmy gotowi i chcą wiedzieć, że mamy odpowiedź na wszystko co może się zdarzyć. Bo jeśli to udowodnimy, to wszystko się uspokoi.Pan McDonnell powiedział, że jeśli Praca wygrałaby wybory w czerwcu, posłowie już będą stanowić o nowych podatkach jako część działań mających na celu zebranie 48 mld funtów.

W wywiadzie dla „Standard”, pan Khan powiedział, że „możliwe” jest, że kolejny manifest partii Pracy będzie zobowiązywał się, aby wyborcy zdecydowali, czy zaakceptować umowę o odejściu lub pozostać w Unii Europejskiej.

„To jest moja opinia jako burmistrza Londynu”, powiedział i wyraźnie stwierdził, że nie widzi żadnych porozumień w sprawie Brexit, które mogłyby wystarczyć, nie oferując drugiego referendum. „Jak dotąd nie przekonałem się do planu tego rządu, który zadziała dla naszego kraju”, powiedział.

Kezia Dugdale, była liderka partii Pracy w Szkocji, powiedziała, że ​​drugie referendum ma kluczowe znaczenie dla zachowania wiary wśród obywateli. „Jeśli brytyjski parlament i inne 27 państw Europy będą mieć ostatnie słowo w sprawie umowy, dlaczego my nie powinniśmy?”

Podsumowanie:

W roku 2022 wybory do Parlamentu w Londynie w roku 2021 mija okres przejściowy , gdy wygra Partia Pracy może dojść do drugiego referendum i wtedy może się okazać że Brexit to tylko nazwa w Wilkipedii.

Konrad W

26 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka