Druga Brytyjka umiera po operacji tyłka, Leeds. Niebezpieczny brazylijski lifting

Druga Brytyjka umiera po operacji tyłka w Leeds. Niebezpieczny brazylijski lifting

 

Druga brytyjska kobieta umiera po operacji „brazylijskiego liftingu” a lekarze Brytyjscy ostrzegają przed „niebezpieczną” procedurą

Pierwsza kobieta zmarła po zabiegu na początku tego roku.

Druga brytyjska kobieta zmarła po operacji „podnoszenia tyłku”, z Leesa a zmarła w wyniku operacji w Turcji

Doprowadziło to do nowych ostrzeżeń o ryzyku operacji, w wyniku której wyciaga się  tłuszcz z innej części ciała i wstrzyknięto w pośladki.

W sierpniu 29-letnia Leah Cambridge zmarła podczas zabiegu gdzie zapłąciła 3000 funtów w klinice w Turcji. Miała trzy ataki serca .

W świetle drugiej śmierci Brytyjskie Stowarzyszenie Estetycznych Chirurgów Plastycznych (Baaps) wydało wytyczne, aby wszystkie procedury BBL zostały wstrzymane.

Dr Aamer Khan z Harley Street Skin Clinic powiedział MailOnline: „Dali radę, że powinniśmy zaprzestać wszelkich BBL.Taka jest rada, którą przekazują, ale musimy uważnie się nad tym zastanowić. Jeśli zatrzymamy ludzi szukających operacji w Wielkiej Brytanii, udadzą się za granicę.Ludzie są nękani niższymi kosztami i nadal jest to bardzo ryzykowne.

„W Wielkiej Brytanii są doświadczeni i bezpieczni kosmetyczni lekarze i kosmetycy, którzy często wykonują te zabiegi w regulowanych obiektach, minimalizując w ten sposób związane z tym ryzyko.”

Gerard Lambe, konsultant chirurg plastyczny i Baaps, powiedział w wywiadzie dla BBC w Victoria Derbyshire, że jest to najniebezpieczniejsza procedura kosmetyczna. Istnieje ryzyko, że tłuszcz wstrzyknięty do dużych żył może dotrzeć do serca lub mózgu, co prowadzi do ciężkiej choroby.

„Ma największą śmiertelność ze wszystkich procedur ze względu na ryzyko wstrzyknięcia tłuszczu do dużych żył w pośladkach, które mogą dotrzeć do serca lub mózgu.

Jedna 23-letnia kobieta z Walii powiedziała, że ​​ma blizny i problemy po operacji BBL w lutym w Turcji. Trzy miesiące po zabiegu na jej pośladkach pojawiły się zainfekowane dziury i nie mogła chodzić .Powiedziała, że ​​jej pupa przecieka przez trzy miesiące, moczone są jej ubrania i musiała bandażować pupę każdego dnia.

Liczba kobiet poszukujących również pozwów sądowych rośnie, ponieważ wielu z nich jest zmuszonych do zwolnienia się z pracy lub cierpienia z powodu problemów psychologicznych.

Cheryl Palmer Hughes, adwokat z Irwin Mitchell, specjalizujący się w roszczeniach wynikających z chirurgii plastycznej za granicą, powiedział BBC: „Przed tym rokiem mieliśmy może jeden lub dwa w ciągu trzech do pięciu lat wcześniej. „Ale od marca tego roku nasz zespół specjalistów w Irwin Mitchell miał 12 zapytań dotyczących tej konkretnej procedury, przeprowadzonej za granicą, gdzie popełniono błąd. „Głównie ludzie cierpią na infekcję, sepsę, mają ropnie, trwający ból, problemy z poruszaniem się i problemy psychologiczne”.

Operacja zmiany tyłka powstała w 1996 r. po tym, jak dr Leonard Grossman został sflimowany podczas operacji transferu tkanki tłuszczowej u pacjenta z Brazylii. Operacja trwa od jednej do dwóch godzin. 

JAK TO DZIAŁA:

1. Wykonuje się usunięcia tłuszczu z brzucha / bioder / ud

2. Tłuszcz jest „przetworzony”

3. Tłuszcz jest wstrzykiwany w pośladki

 

Photos from the Elite Aftercare clinic showing the results after surgery 

Katarzyna W

 

5 października 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *