Dożywocie za niebezpieczną jazdę, przepisy drogowe w UK

Dożywocie za niebezpieczną jazdę, przepisy drogowe w UK

 

Nowe przepisy drogowe w Wielkiej Brytanii wprowadzone w 2017 r .: Wszystko, co musisz wiedzieć, aby uniknąć mandatów i punktów

Oto zestawienie nowych przepisów, zmian legislacyjnych, zasad i to czego należy unikać, aby uniknąć zakazów, mandatów, a nawet odebrania prawa jazdy.

Telefon komórkowy

Na początku tego roku zmieniły się przepisy związane z używaniem telefonu komórkowego podczas jazdy, zwiększające karę dla kierowców lekceważących zasady. Kary za te wykroczenia stały się cięższe od marca bieżącego roku, a kierowcy otrzymują obecnie mandat w wysokości 200 funtów i 6 punktów karnych. Grzywna za używanie telefonu za kierownicą może również oznaczać odebranie prawa jazdy i wyższą grzywnę, jeśli sprawa trafi do sądu. Właściciele samochodów mogą dostać do 1000 funtów mandatu, podczas gdy kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów mogą dostać nawet 2500 funtów w zależności od wykroczenia.

Nawigacja satelitarna w telefonie

Korzystanie z telefonu jako nawigacji satelitarnej może też być powodem mandatu i punktów karnych. Kierowcy korzystający z tych urządzeń muszą zapewnić, że telefon jest zamontowany bezpiecznie i prawidłowo przez cały czas trwania podróży i nie wolno go dotykać podczas jazdy. Mimo że korzystanie z telefonów jako nawigacji satelitarnej nie jest nielegalne, nadal można dostać mandat za używanie, jeśli zostanie uznany za rozproszenie uwagi. Prowadzenie pojazdu bez należytej uwagi pociąga za sobą karę trzech lub dziewięciu punktów karnych. Kary za te wykroczenia mogą również wzrosnąć do 2500 funtów.

Foteliki samochodowe dla dzieci

Od 1 marca 2017 r. obowiązują nowe zasady dotyczące fotelików dziecięcych. Zgodnie z odnowionymi przepisami nielegalne jest niewłaściwe zamontowanie fotelika dziecięcego. Tylko dzieci o wadze 22 kg lub większej lub o wysokości 4 stóp i 10 cali (125 cm) mogą korzystać z siedzisk podwyższających. Wszystkie dzieci w wieku poniżej 12 lat lub mające mniej niż 4 stopy i 5 cali (135 cm) będą musiały podróżować w foteliku samochodowym. Gdy dziecko ma więcej niż 12 lat lub osiągnie wskaźnik wysokości, będzie mogło podróżować w zwykłym fotelu dla dorosłych.

Osoby podróżujące z „nieodpowiednim” lub niewłaściwie zamontowanym fotelikiem mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 500 funtów. Niemowlęta w wieku 15 miesięcy lub młodsze muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy, a niemowlęta poniżej 9 kg powinny podróżować w nosidełku, a nie w foteliku dziecięcym.
Podczas montowania fotelika samochodowego należy używać wyłącznie pasa bezpieczeństwa z ukośnym paskiem, chyba że fotelik jest specjalnie zaprojektowany do użycia pasa biodrowego z punktami zaczepienia ISOFIX. Kupując odpowiedni fotelik samochodowy, należy zwrócić uwagę na pomarańczowe „zatwierdzone” logo. Na tych etykietach powinna znajdować się duża litera E i kod R129, ponieważ informacja ta oznacza, że ​​jest to zatwierdzony fotelik do kupowania, a zatem odpowiedni.

Mandaty za przekroczenie prędkości

Nowe przepisy dotyczące grzywien za przekroczenie prędkości zostały wprowadzone 24 kwietnia, w wyniku których zmieniono obliczanie grzywien. Wprowadzono nowy system podzielony na 3 grupy, który ocenia stopień wykroczenia i obciąża kierowców za pomocą przedziału procentowego.

Drobne wykroczenie stanowi grupę A. Opłaty w tej grupie są naliczane dla kierowców, którzy przekraczają określony limit prędkości między 1 a 10 mil na godzinę. Tak więc, jeśli kierowca podróżuje z prędkością 31 mil/h do 40 mil/h w strefie 30 mil/h, może dostać grzywnę od 25 procent do 75 procent swoich tygodniowych dochodów. Kierowcy, którzy przekroczyli ustalony limit prędkości o 11 mil/h do 20 mil/h, zostaną obciążeni od 75 do 125 procent ich wynagrodzenia. Duże wykroczenia, w których przekroczenie limitu prędkości o 22 mil/h i więcej, będą naliczane od 125 do 175 procent ich tygodniowego wynagrodzenia. Oprócz zmiennej opłaty kierowcy mogą dostać od trzech do sześciu punktów karnych. Maksymalne grzywny nie zmieniły się: 1000 funtów na samochód osobowy i 2500 funtów na większe pojazdy.

Podatek samochodowy 2017 i 2018

W kwietniu zmieniono przepisy dotyczące podatku samochodowego, wprowadzając wyższy pierwszy rok jednorazowych opłat i ustandaryzowanych opłat za drugi rok. Zgodnie z nowymi zasadami, jedynie kierowcy samochodów elektrycznych za 40 000 funtów nie będą musieli płacić podatku. Każdy samochód o wartości powyżej 40 000 funtów musi zapłacić dodatkowe 310 funtów. Opłaty standardowe w drugim roku będą się różnić dla kierowców w zależności od rodzaju samochodu i używanego paliwa.

– 140 funtów rocznie na pojazdy z silnikami benzynowymi i dieselem

– 130 funtów rocznie na pojazdy „na paliwa alternatywne”, takie jak pojazdy hybrydowe

– 0 funtów rocznie na pojazdy o zerowej emisji, takie jak całkowicie elektryczne

Pierwsza roczna „stawka licencyjna” (na podstawie emisji pojazdu)

120g/km – 160 funtów

150g/km – 200 funtów

170g/km – 500 funtów

Ponad 255g/km – 2000 funtów

Rok 2018

W jesiennym budżecie kanclerz Philip Hammond ujawnił, że właściciele samochodów z dieselem będą musieli zapłacić wyższą stawkę podatku samochodowego, jeśli ich samochody nie będą spełniać normy emisji spalin. Może to wynosić nawet 500 funtów rocznie na pierwszą roczną stawkę podatku samochodowego. Na przykład, aby opodatkować samochód, który emituje 160 g/km CO2, zapłaciłbyś 200 funtów za pierwszy rok, ale zgodnie z nowymi przepisami podatkowymi zapłacisz 500 funtów.

T-Charge

Burmistrz Londynu Sadiq Khan wprowadził nową opłatę od toksyn T-Charge w październiku tego roku. Nowa opłata będzie obowiązywać kierowców, których samochody nie spełniają ustalonego poziomu emisji, podróżujących w strefie opłaty ekologicznej w centrum Londynu. Właściciele samochodów sprzed normy EU4 będą musieli zapłacić dodatkowe 10 funtów oprócz standardowej opłaty ekologicznej za wjazd do centrum, płacąc dzienną łączną kwotę 22,50 funtów.

 

Przepisy UE dotyczące przekroczenia prędkości

7 maja brytyjscy kierowcy, złapali za przekroczenie prędkości w Europie, mogą zapłacić 640 funtów grzywny z powodu nowego przepisu brukselskiego.

Egzamin na prawo jazdy

Od 4 grudnia przyszły kierowca zdający egzamin praktyczny, spotka się z czterema dużymi zmianami w egzaminie. Niezależna część nowego egzaminu na prawo jazdy wydłużyła się z 10 do 20 minut. Nawigacje satelitarne są teraz obowiązkową częścią testu, uczniowie będą musieli jechać według nawigacji podczas niezależnej części, w przeciwieństwie do starego testu, w którym kierowcy musieli kierować się oznaczeniami i znakami drogowymi.

Dwa manewry – zawrócenie za rogiem i zawracanie na drodze – zostały usunięte z nowego testu i zastąpione jednym z trzech manewrów cofania:

– Parkowanie równoległe na poboczu drogi

– Parkowanie we wnęce – wjazd i wyjazd tyłem, lub wjazd tyłem i wyjazd (egzaminator powie ci, co musisz zrobić)

– zatrzymaj się po prawej stronie drogi, cofnij o długość 2 samochodów i włącz się do ruchu

Pytania „Pokaż, powiedz” będą również zadawane podczas jazdy testowej.

Pytania „powiedz” będą nadal zadawane na początku egzaminu, podczas gdy pytania „pokaż” będą zadawane podczas jazdy.

Dożywocie za niebezpieczną jazdę

Niebezpieczni kierowcy, którzy spowodują śmierć podczas prowadzenia samochodu, teraz spędzą resztę życia w więzieniu, co ma ograniczyć tragedie na drogach. Tym złapanym na przekroczeniu prędkości, używającym telefonu komórkowego lub pijącym i zażywającym narkotyki podczas jazdy, grozi dożywocie, jeśli spowodują wypadek śmiertelny.

Katarzyna Cz

27 grudnia 2017