Dostaniesz kartę identyfikacyjną, idzie kontrola, sort Polaków i emigrantów z EU

WIELKA BRYTANIA

Dostaniesz kartę identyfikacyjną, idzie kontrola, sort Polaków i emigrantów z EU

Migranci z UE będą musieli nosić przy sobie kartę identyfikacyjną, powiedziała Amber Rudd

Migranci z UE mieszkający na Wyspach będą musieli nosić ze sobą kartę identyfikacyjną po tym, jak zostanie uruchomiony Artykuł 50, który oficjalnie rozpoczyna proces wychodzenia z Unii, ogłosiła Minister Spraw Wewnętrznych.

Amber Rudd powiedziała parlamentarzystom, że obywatele UE mieszkający w Wielkiej Brytanii po Brexicie będą musieli mieć być wydaną „jakąś formę dokumentacji”.

Poinformowała też o „podejściu etapowym” odnośnie rejestracji potencjalnych trzech milionów obywateli europejskich.

Odmówiła jednak podania szczegółów na temat rządowego planu, ale powiedziała, że będzie to czynione stopniowo z wykorzystaniem wszystkich zalet technologii, z których można skorzystać.

Liberalni Demokraci podkreślili jednak, iż wydawanie takiej dokumentacji może być bardzo kosztowne i wymagałoby zatrudnienia 3000 osób.

Ponadto Obserwatorium Migracji na Uniwersytecie Oksfordzkim szacuje, że w obecnym systemie zajęłoby ponad 100 lat do zarejestrowania wszystkich trzech milionów obywateli UE mieszkających obecnie w Wielkiej Brytanii.

Byłoby to ogromnym zadaniem logistycznym, biurokratycznym, administracyjnym, a także prawnym.

W ubiegłym tygodniu okazało się, iż liczba imigrantów przybywających z UE do Wielkiej Brytanii wyniosła ponad 284.000 w roku kończącym się w czerwcu.

Liczby oznaczają 19.000 wzrost w porównaniu do roku poprzedniego, ujawniło Biuro Krajowej Statystyki.

Migracja netto, czyli różnica między liczbą osób przybywających do Wielkiej Brytanii, w przeciwieństwie do opuszczających gwałtownie wzrosła do 335,000.

Podczas gdy Wielka Brytania pozostaje usidlona w biurokratycznej brukselskiej biurokracji, Premier Theresa May nie ma żadnej kontroli nad tym, jak wielu imigrantów z UE może jeszcze przybyć na Wyspy ze względu na wciąż obowiązującą zasadę swobodnego przepływu osób.

kontrola

Dzięki takiej karcie będzie łatwiej sprawdzić czy w Polsce miałeś problemy z prawem. Policja i Home Office dzięki takiej karcie będzie wiedział kto przebywa, kim jest i co robi na wyspach. Czy pracujesz czy nie, jakie masz kwalifikacje, gdzie mieszkasz, kiedy przekraczasz granice, to ważne dla ludzi którzy siedzą na zasiłkach dla nie pracujących a latają do Polski, kto ma dom w Polsce a ma dom z urzędu miasta na wyspach. Ponadto Home Office będzie widział jak też długo chorujesz.

Trzeba pamiętać jeszcze o jednej sprawie , że gdy przyjedzie nowa osoba do pracy do Wielkiej Brytanii najpierw będzie musiała aplikować o taka kartę więc to Home Office zadecyduje czy będziesz mógł podjąć pracę czy tez nie. Nie jest to żaden dowód osobisty jak ludzie mówią gdyż dowód osobisty do dokument obywatelstwa.Taka karta nie daję ci gwarancji na całe życie mieszkania w Wielkiej Brytanii. Tylko paszport Brytyjski daje ci gwarancje, że w przypadku złamania prawa lub braku środków na życie czy przewlekłej choroby możesz zostać na wyspach.

Do tej pory jakaś tam kontrola odbywała się na podstawie numeru NIN niestety była to informacja dotycząca tylko pracy i płacenia podatków. Karty ID przesieją bardzo szybko kto jest przydatnym gospodarce w Wielkiej Brytanii.

Karta będzie dotyczyła wszystkim emigrantów z krajów Unii Europejskiej czyli z Rumunii, Bułgarii, Słowacji, Hiszpanii, Włoch, Litwy, Polski, Łotwy, Estonii itd.

Barbara Klaudia Sitko

A że mamy wielu znawców życia i polityki w Wielkiej Brytanii, którzy jak zawsze piszą że znają się najlepiej i że to nie prawda, oto przemówienie szefowej Home Office:

7 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

2 komentarzy
  1. Czyli jednym slowem bedziemy traktowani przez brytyjski rzad j jak zydzi przez hitlera rasistowski kraj

  2. Opaski na ramię z orłem lub literami PL. Tańsze i na ulicy widoczne kto jest kim. A później zamknięte getta dla emigrantów itd. Powodzenia, czas wracać.

Komentowanie jest wyłączone.