Dostaniesz furlough do grudnia. Siedz w domu zapłaci Rząd

Dostaniesz furlough do grudnia. Siedz w domu zapłaci Rząd

 

BORIS JOHNSON wprowadza ogólnokrajową blokade, gdyz pandemia koronawirusa wymyka się spod kontroli w całym kraju. W rozmowie z głównym lekarzem Anglii, profesorem Chrisem Whitty i głównym doradcą naukowym Sir Patrickiem Vallance, premier namalował poważny obraz Anglii. Komentując decyzję o wstrzymaniu blokady, powiedział: „Obawiam się, że żaden odpowiedzialny premier nie może zignorować przesłania osób stojących przed krajem.” Jak widzieliśmy z danych. 

Na zakończenie powiedział: „Przejdziemy przez to, ale musimy powstrzymać jesienną falę”.

UWAGA – ponad pół miliona osób zostało zarażonych wirusem w tygodniu kończącym się 23 października.

Naukowcy doradzający rządowi uważają, że jest już za późno na wprowadzenie krótkiej dwutygodniowej blokady w celu zmniejszenia współczynnika przenoszenia R.

Eksperci obawiają się również, że obecny wskaźnik zakażeń spowoduje więcej zgonów niż pierwsza fala koronawirusa – szacuje się, że tej zimy zginie 85 000 osób.

Ludzie zostają w domach i firmy dostaną pieniadze z Rządu na zaplate 80% pensji.

Obecnie jest 10 000 ludzi już w szpitalach i 978 osób pod respiratorami. !!!!!!!!!

Kilku Polaków walczy o życie w szpitalach w Manchester mamy potwierdzenie od Polek żon.

 

UK cases as of October 31

Inne środki ogłoszone przez pana Johnsona obejmują: Puby i restauracje będą zamknięte, ale będą mogły przyjmować dania na wynos i dostawy Żłobki i szkoły mają pozostać otwarte Podróże międzynarodowe będą zakazane – z wyjątkiem pracy Nie powinno się zniechęcać do noclegów i podróżowania po całej Wielkiej Brytanii Wszystkie zbędne sklepy detaliczne zostaną zamknięte, ale supermarkety będą mogły sprzedawać dowolne towary Będzie ogólnokrajowy zakaz mieszania się ludzi w pomieszczeniach – z wyjątkiem opieki nad dziećmi Ludzie będą mogli ćwiczyć na świeżym powietrzu

Konrad W

Polskie radio w UK full.fm zaprasza Polaków. Ściągnji aplikacje

31 października 2020

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *