Dostaniesz 5000 do 10 000 funtów na izolacje domu w UK

Dostaniesz 5000 do 10 000 funtów na izolacje domu w UK

 

Właściciele domów otrzymują kupony o wartości 5000 GBP na izolację swoich domów w ramach zielonego programu Ministra Finansów o wartości 2 mld GBP

Kupony o wartości do 10 000 £ będą dostępne dla niektórych najbiedniejszych rodzin.

Program Green Homes Grant – ma zapewnić dodatkową pracę hydraulikom, konstruktorom i handlowcom oraz pomoże odbudować gospodarkę uderzoną przez Covid.

Właściciele domów będą mogli wydawać pieniądze na izolację poddasza, ściany i podłogi, ekologiczne kotły, pompy ciepła, okna z podwójnymi lub potrójnymi szybami, energooszczędne oświetlenie i energooszczędne drzwi.

Program wejdzie w życie we wrześniu i, zgodnie z szacunkami Ministerstwa Skarbu, pozwoli rodzinom zaoszczędzić do 600 funtów rocznie na rachunkach za energię.

Dotacje będą stanowić część szerszej inwestycji wartej 3 miliardy funtów w zieloną technologię, która zostanie ujawniona w Wielkiej Brytanii w kierunku neutralizacji emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.

Minister Sunak powiedział :

„ Wielka Brytania wychodzi z epidemii i bardzo ważne jest, abyśmy robili wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać i chronić wydatki. Nasz Green Homes Grant nie tylko obniży rachunki rodzinne, czyniąc swoje domy bardziej energooszczędnymi , uruchomi także naszą gospodarkę, tworząc tysiące zielonych miejsc pracy i wspierając wykwalifikowanych handlowców gotowych do pracy. ”

W ramach tego programu rząd pokryje co najmniej dwie trzecie kosztów, które właściciele domów w Anglii wydają na ulepszenie domów. Na przykład:

Właściciel domu zapłaciliby 1320 funtów z 4000 funtów za izolację ścian i podłóg wnęki za dom w zabudowie bliźniaczej lub na tarasie. Z tego Rząd zapłaci 2680 funtów.

Sunak zaprezentuje również projekt o wartości 50 milionów funtów, który ma uczynić mieszkania socjalne bardziej ekologicznymi, oszczędzając niektórym najbiedniejszym gospodarstwom domowym około 200 funtów na rachunkach za energię.

 

Konrad W

 

12 lipca 2020