Dostaniesz 500 funtów a dzieci 250 na zakupy. Reforma Borysa.

Dostaniesz 500 funtów a dzieci 250 na zakupy. Reforma Borysa.

 

Kanclerz skarbu Rishi Sunak zachęcał Brytyjczyków w całym kraju, aby odwiedzali sklepy i pomagali ratować zarobki sklepów i pubów na ulicach..

Kanclerz jest jednak wzywany do wprowadzenia programu, w ramach którego wszyscy dorośli otrzymają 500 £, a dzieci 250 £ w kuponach do wydania w sektorach dotkniętych pandemią koronawirusa , to ma być lepszy pomysł niż obniżka VATU..

Podobne programy odniosły sukces na Tajwanie, w Chinach i na Malcie i pomogły przyspieszyć wydatki konsumpcyjne w fazie ponownego otwarcia.

Think tank napisał:

„Badania opublikowane przez New Resolution Foundation we wtorek wezwały kanclerza do przekazania każdemu gospodarstwu domowemu w Wielkiej Brytanii kuponów High Street o wartości 500 funtów na osobę dorosłą i 250 funtów na dziecko, w celu przyspieszenia ożywienia gospodarczego poprzez skoncentrowanie wsparcia na firmy .

Propozycja, która stanowi część szerszego pakietu bodźców fiskalnych przedstawionego przez Fundację, obejmowałaby dostarczenie kuponów konsumpcyjnych o wartości do 30 miliardów funtów dla gospodarstw domowych do wydania w obszarach gospodarki najbardziej dotkniętych, czyli na przykład sklepy ze  sprzedażą detaliczną. ”

Oczekuje się, że Minister Finansów Sunak ogłosi nowe środki  w środę w ramach „mini-budżetu”i być może program kuponów .

James Smith, dyrektor ds. Badań w Foundation Foundation, powiedział: „Chociaż obecny kryzys dotknął każdą część gospodarki, wyjątkową cechą tej recesji jest to, że niektóre obszary są znacznie bardziej dotknięte niż inne.

„Kupony miały wpływ dla firm w sektorach takich jak handel detaliczny, hotelarstwo, turystyka i rozrywka, które przetrwają w nadchodzącej fazie ponownego otwarcia.„Właśnie dlatego miejsca pracy tak wielu pracowników w tych sektorach znajdują się na granicy zwolnień.

„Pakiet naprawczy Kanclerza w środę powinien odzwierciedlać to wyjątkowe wyzwanie gospodarcze.” Oprócz ustanowienia największego w historii programu wspierania pracy w czasie pokoju, Kanclerz powinien zapewnić Wielkiej Brytanii wydatki tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

„Uniwersalny program„ High Street Voucher ”– o wartości 500 GBP na osobę dorosłą i 250 GBP na dziecko – wydawany tylko w tych sektorach pobudziłby popyt we właściwych częściach naszej gospodarki, podniósłby standard życia i zapewniłby ukierunkowane wsparcie przedsiębiorstwom, które najbardziej potrzebuję pomocy.

Czy do tego dojdzie, cóż – obserwuj znaki medialne.

Konrad W

 

7 lipca 2020